PL: Mančesterska ''nula'', ''petarda'' Pijevaca, Sanderlendu lokalni derbi!

Fudbaleri Mančester Junajteda i Mančester Sitija odigrali su na Old Trafordu gradski derbi bez golova. Fudbaleri Sanderlenda pobedili su Njukasl sa 3:0 (1:0) na svom terenu u 155. lokalnom derbiju u okviru 10. kola engleske Premijer lige.

Fudbal 25.10.2015 | 19:00

U drugom meču odigranom u istom terminu fudbaleri Totenhema su posle preokreta ubedljivo savladali Bornmut u gostima sa 5:1.

U duelu dva Mančestera nije viđeno mnogo uzbuđenja, sve do pred kraj susreta. Prvi šut u okvir gola viđen je tek deset minuta pre kraja, kada je Navas pokušao.

Najveću priliku na meču propustio je Lingard u 85. minutu kada je pogodio prečku.

Siti se vratio na prvo mesto na tabeli sa 22 boda, koliko ima i Arsenal, ali ekipa Manuela Pelegrinija ima bolju gol-razliku. Junajted je na četvrtom mestu sa 20 bodova, a isto toliko ima i trećeplasirani Vest Hem.

U prvih dvadesetak minuta nije bilo konkretnije prilika ni na jednoj stani, iako se igralo otvoreno i agresivno. Domaći fudbaleri tražili su penal u osmom minutu, pošto je lopta pogodila Fernandinja u ruku, ali sudija na to nije reagovao.

Iz prekida Junajted je prvi put zapretio, Runi izveo, lopta je išla na Smolinga, ali nije uspeo glavom da uputi udarac. Napadi Sitija često su išli preko Sterlinga i Kolarova. U nastavku je tempo igre potpuno opao, pa je prvo poluvremene završeno bez golova.

U finišu poluvremena, De Brujne je centrirao sa desne strane, ali Ture loptu prebacuje preko gola sa oko 14 metara.

I drugo poluvreme bledo kada su u pitanju prilike.Prvi šut ka golu Junajted je imao tek na početku drugog poluvremena, kada je Smoling posle kornera iz penal zone loptu glavom sproveo u gol-aut.

Prvi šut u okvir gola viđen je tek deset minuta pre kraja, kada je Navas pokušao.

U finišu konačno uzbuđenje i pritisak domaćih. Prvo je rpečku pogodio Lingrad, a zatim je udarac Smolinga Hart odbranio.

U drugom susretu je viđeno je šest pogodaka. Bornmut je poveo već u 49. sekundi, što je najbrži gol ove sezone u Premijer ligi. Riči je primio centaršut u kaznenom prostoru i šutirao po sredini gola. Nije se dugo čekalo na izjednačenje. Gosti iz Londona poravnali su rezultat sa bele tačke preko Kejna.

Brzo je usledio je preokret, a zaslužan za to bio je Dembele u 17. minutu. Totenhem je nastavio u dobrom ritmu i povećao prednost preko Lamele u 29. minutu.

Kejn je nastavio da „rešeta“ mrežu rivala u drugom poluvremenu i sa dva pogotka u 56. i 63. minutu doneo ubedljivu pobedu svom timu.

Fudbaleri Sanderlenda pobedili su Njukasl sa 3:0 (1:0) na svom terenu u 155. lokalnom derbiju u okviru 10. kola engleske Premijer lige.

Ovo je šesta pobeda u nizu Sanderlenda nad velikim rivalom, Njukasl je poslednji put slavio u avgustu 2011. U međuvremenu su dva meča završena bez pobednika.

Pobedu svom timu doneli su Adam Džonson sa penala u finišu prvog poluvremena, Bili Džon u 65 i Flečer u 86. minutu.

Sanderlendu je ovo bio prvi trijumf u sezoni, pa sada kao i Njukasl ima šest bodova.

Gosti su bili mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, stvorili su više prilika, ali je siguran na golu bio je Pantilimon, kojem je ovo prva utakmica u sezoni kako nije primio gol.

Ključni trenutak dogodio se u sudijskoj nadoknadi prvog dela igre. Koloćini je napravio prekršaj u kaznenom prostoru kada je oborio Flečera. Sudija je pokazao na belu tačku, a fudbaleru Njukasla crveni karton. Adam Džonson doneo je vođstvo svom timu.

Najbolju šansu za Njukasl u nastavku propustio je Mitrović, nadmudrio je protivničkog igrača u kaznenom prostoru. šutirao iz okreta u bližu stativu, ali je Pantilimon odlično reagovao. Srpski reprezentativac odigrao je ceo meč. „Svrake“ su nastavile da prete, ali nisu uspele da stignu do izjednačenja.

Bili Džon s duplirao je vođstvo svoje ekipe u 65. minutu. Posle kornera, udarac po dijagonali uputio je M’Vila, a Džons samo sproveo loptu u mrežu. Pobeda je mogla biti ubedljivija, ali je Džonson pogodio prečku u 72. minutu udarcem sa distance.

Janmat je dobro uposlio Mitrovića posle centaršuta sa desne strane u 77. minutu, ali mladi srpski napadač loptu glavom šalje u gol-aut.

Konačan rezultat postavljen je u 86. minutu. Kabul je loptu sa distance iz prve dodao Flečeru po dijagonali, on je sjajno prihvatio loptu i savladao Eliota.