ИТА: Миха слави Адријана, Јуве сигуран, Сампа сјајна...!

Бразилац Адријано стријелац побједоносног гола за Милан против Сасуола. Фудбалери Вероне претрпјели још један тежак пораз на гостовању у Ђенови.

Фудбал 25.10.2015 | 18:40

Синиша Михајловић “преживио” је на клупи Милана.

На томе највише може да захвали нападачу Адријану, који је у 86. минуту постигао побједоносни гол против Сасуола за 2:1.

За Милан је то тек четврта побједа ове сезоне.

Подсјећамо, како је газда Милана Силвио Берлускони, од предсједника клуба Адријана Галијанија, јавно тражио да смијени српског тренера због лоших резултата. Михајловић је прије неколико дана добио ултиматум од управе да мора да добије наредне двије утакмице у Серији А против Сасуола и Кјева, уколико жели да остане на клупи.

Овако чини се како је Михајловић добио још једну шансу, а на гол је против Сасуола ставио 16-годишњег Антонија Динаруму.

На Сан Сиру, бившии нападач Севиље Карлос Бака довео је Милан у вођство из пенала у 31. минуту.

Почетком другог полувремена Берарди је изједначио на 1:1.

Јувентус је на свом стадиону головима Дибале и Манџукића савладао Аталанту 2:0.

Побједа је могла бити и убједљивија да Пол Погба није у 79. минуте промашио пенал.

Минималну побједу оставрио је Удинезе против Фрозинонеа.

Било да играју против Ђенове или Сампдорије, било да је ријеч о Серији А или Купу Италије, било да Сампдорију води Михајловић или Зенга, фудбалери Вероне не знају како избјећи пораз на Марасију.

Стадион у Ђенови и овога пута био је мјесто гдје је њихова мрежа напуњена до врха, овога пута Сампдорија је бројала до четири, а момци у дречавим «судијским дресовима» успјели су тек да постигну почасни погодак.

У мечу деветог кола Серије А: САМПДОРИЈА – ВЕРОНА 4:1 (3:0)

/ Муриел 11, Зукановић 28, Соријано 45+1 Едер 54 – Јонита 75/

Верона, која није уписала нити једну побједу ове сезоне, у прави тренутак стигла је у госте екипи Валтера Зенге која је послије добрих игара и резултата на почетку сезоне ушла у кризу.

За излазак из ње Сампдорији је била потребна побједа, а ривал је био најбољи могући, јер је Верона у протеклих неколико сезона на Марасију биљежила поразае 4:1, 5:0, 4:0...

Није Верона толико лоше дјеловала на терену колико је Сампдорија била убојита, посебно у првом дијелу у којем је искористила готово све своје шансе и са 3:0 у првих 45 минута ријешила питање побједника.

До вођства је Сампдорија стигла послије 11 минута игре, а стрелац је био Луис Муриел. Ипак, заслуге за гол иду одбрани Вероне, која је исписала поглавље за уџбенике под називом "Како се не игра одбрана".

Серију катастрофалних потеза одбране искористио је Муриел и послао лопту у мрежу на одушевљење домаћих навијача.

На 2:0 повисио је репрезентативац БиХ, Ервин Зукановић, лијепим голом послије асистенције најбољег појединца сурета, Роберта Соријана.

Ово је био његов први погодак у дресу Сампдорије. Две минуте раније Верона је могла до изједначења, али Пацини није био прецизан и умјесто поравнања, његова екипа се нашла у двоструко већем минусу.

Све је било готово у судијској надокнади првог дијела када је Соријано погодио за 3:0 и наговијестио још једну бруку Вероне у Ђенови и тешку ноћ за Андреу Мандорлинија који би врло лако могао већ сутра остати без посла.

У наставку је настављена офанзива домаћих, али је виђен још само један погодак у гостујућој мрежи, а постигао га је Едер у 54. минуту. Двије минуте касније могло је бити и 5:0, али је Соријано погодио стативу.

Почасни гол за госте постигао је резервиста Јонита, који је добро скочио послије корнера у 75. минуту и послао лопту иза леђа Вивијана.