ITA: Miha slavi Adrijana, Juve siguran, Sampa sjajna...!

Brazilac Adrijano strijelac pobjedonosnog gola za Milan protiv Sasuola. Fudbaleri Verone pretrpjeli još jedan težak poraz na gostovanju u Đenovi.

Fudbal 25.10.2015 | 18:40

Siniša Mihajlović “preživio” je na klupi Milana.

Na tome najviše može da zahvali napadaču Adrijanu, koji je u 86. minutu postigao pobjedonosni gol protiv Sasuola za 2:1.

Za Milan je to tek četvrta pobjeda ove sezone.

Podsjećamo, kako je gazda Milana Silvio Berluskoni, od predsjednika kluba Adrijana Galijanija, javno tražio da smijeni srpskog trenera zbog loših rezultata. Mihajlović je prije nekoliko dana dobio ultimatum od uprave da mora da dobije naredne dvije utakmice u Seriji A protiv Sasuola i Kjeva, ukoliko želi da ostane na klupi.

Ovako čini se kako je Mihajlović dobio još jednu šansu, a na gol je protiv Sasuola stavio 16-godišnjeg Antonija Dinarumu.

Na San Siru, bivšii napadač Sevilje Karlos Baka doveo je Milan u vođstvo iz penala u 31. minutu.

Početkom drugog poluvremena Berardi je izjednačio na 1:1.

Juventus je na svom stadionu golovima Dibale i Mandžukića savladao Atalantu 2:0.

Pobjeda je mogla biti i ubjedljivija da Pol Pogba nije u 79. minute promašio penal.

Minimalnu pobjedu ostavrio je Udineze protiv Frozinonea.

Bilo da igraju protiv Đenove ili Sampdorije, bilo da je riječ o Seriji A ili Kupu Italije, bilo da Sampdoriju vodi Mihajlović ili Zenga, fudbaleri Verone ne znaju kako izbjeći poraz na Marasiju.

Stadion u Đenovi i ovoga puta bio je mjesto gdje je njihova mreža napunjena do vrha, ovoga puta Sampdorija je brojala do četiri, a momci u drečavim «sudijskim dresovima» uspjeli su tek da postignu počasni pogodak.

U meču devetog kola Serije A: SAMPDORIJA – VERONA 4:1 (3:0)

/ Muriel 11, Zukanović 28, Sorijano 45+1 Eder 54 – Jonita 75/

Verona, koja nije upisala niti jednu pobjedu ove sezone, u pravi trenutak stigla je u goste ekipi Valtera Zenge koja je poslije dobrih igara i rezultata na početku sezone ušla u krizu.

Za izlazak iz nje Sampdoriji je bila potrebna pobjeda, a rival je bio najbolji mogući, jer je Verona u proteklih nekoliko sezona na Marasiju bilježila porazae 4:1, 5:0, 4:0...

Nije Verona toliko loše djelovala na terenu koliko je Sampdorija bila ubojita, posebno u prvom dijelu u kojem je iskoristila gotovo sve svoje šanse i sa 3:0 u prvih 45 minuta riješila pitanje pobjednika.

Do vođstva je Sampdorija stigla poslije 11 minuta igre, a strelac je bio Luis Muriel. Ipak, zasluge za gol idu odbrani Verone, koja je ispisala poglavlje za udžbenike pod nazivom "Kako se ne igra odbrana".

Seriju katastrofalnih poteza odbrane iskoristio je Muriel i poslao loptu u mrežu na oduševljenje domaćih navijača.

Na 2:0 povisio je reprezentativac BiH, Ervin Zukanović, lijepim golom poslije asistencije najboljeg pojedinca sureta, Roberta Sorijana.

Ovo je bio njegov prvi pogodak u dresu Sampdorije. Dve minute ranije Verona je mogla do izjednačenja, ali Pacini nije bio precizan i umjesto poravnanja, njegova ekipa se našla u dvostruko većem minusu.

Sve je bilo gotovo u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je Sorijano pogodio za 3:0 i nagovijestio još jednu bruku Verone u Đenovi i tešku noć za Andreu Mandorlinija koji bi vrlo lako mogao već sutra ostati bez posla.

U nastavku je nastavljena ofanziva domaćih, ali je viđen još samo jedan pogodak u gostujućoj mreži, a postigao ga je Eder u 54. minutu. Dvije minute kasnije moglo je biti i 5:0, ali je Sorijano pogodio stativu.

Počasni gol za goste postigao je rezervista Jonita, koji je dobro skočio poslije kornera u 75. minutu i poslao loptu iza leđa Vivijana.