ШПА: Реал покорио Виго, Севиља са бијеле тачке пише историју!

Селта више није један од непоражених тимова "лиге петице". Реал им нанео први пораз у сезони, Кејлор Навас херој!

Фудбал 25.10.2015 | 13:20

Реал Мадрид први који је ове сезоне нанео пораз Селти из Вига, а највеће заслуге ипак припадају костариканском голману који је правио чуда – по ко зна који пут ове сезоне.

Ипак, његове одбране се не пишу на семафору, па су победу донели Роналдо и два бека: Данило и Марсело.

3:1!

Често се говори о броју голова које постижу Роналдо, Бејл, Бензема, а учинак голмана се занемарује, међутим, Кејлор Навас толико добро брани ове сезоне да се његове невероватне одбране једноставно не могу прећутати.

Уочи гостовања у Вигу, Селта је била један од ретких европских тимова који у овој сезони нема пораз, али је Реал то "исправио".

Велико изненађење у тиму Рафаела Бенитеза је и Лукас Васкез, момак из омладинске школе, који је најбољи асистент Реала ове сезоне (4 асистенције), а додао је и за први гол Реала на овом мечу.

Лукас Васкез је добио лопту у простор по левој страни, одмах је заврнуо у средину, а лопта је "пронашла пут" до Роналда који ју је просто "закуцао" у мрежу за 1:0.

"Баксузлук" је скинуо и десни бек Данило који је током лета скупо плаћен Порту. Није играо најбоље од почетка сезоне, потребно му је време да се адаптира на нову средину, али је постигао веома важан гол након прилика које је имала Селта.

Хесе је држао лопту код себе, а онда приметио Данила који је долазио из другог плана по десној страни. Лако је примио лопту, а онда и рутински реализовао шансу, а онда пао на земљу од среће и осећаја олакшања.

У наставку меча Густаво Кабрал олакшао је посао Реалу, пошто је у 57. минуту добио други жути картон, а десетак минута касније и српски фудбалер Немања Радоја добио је шансу да игра против "краљевића".

Колико је сјајан био Кејлор Навас у овом мечу говоре и ове одбране...

Није само Костариканац у сјајној форми него и невероватни нападач Селте.

Нолито је успео поново да се упише ове сезоне, његов седми гол, а како је данас брани Навас овај гол би требало да вреди и за два...

Стрепели су навијачи Реал Мадрида до краја утакмице, али је све сумње отклонио Бразилац Марсело у 97. минуту игре.

И док су Гранада и Бетис поделили плен, одигравши 1:1, Севиља је исписала једну страницу историје Примере.

Она је декласирала Хетафе са 5:0, а не само да је Кевин Гамеиро дао три гола, већ су он, Банега и Конопљанка били стрелци са беле тачке. Био је то први случај у историји "Ла Лиге" да један тим има три различита стрелца из једанаестерца у првенственој утакмици.