ŠPA: Real pokorio Vigo, Sevilja sa bijele tačke piše istoriju!

Selta više nije jedan od neporaženih timova "lige petice". Real im naneo prvi poraz u sezoni, Kejlor Navas heroj!

Fudbal 25.10.2015 | 13:20

Real Madrid prvi koji je ove sezone naneo poraz Selti iz Viga, a najveće zasluge ipak pripadaju kostarikanskom golmanu koji je pravio čuda – po ko zna koji put ove sezone.

Ipak, njegove odbrane se ne pišu na semaforu, pa su pobedu doneli Ronaldo i dva beka: Danilo i Marselo.

3:1!

Često se govori o broju golova koje postižu Ronaldo, Bejl, Benzema, a učinak golmana se zanemaruje, međutim, Kejlor Navas toliko dobro brani ove sezone da se njegove neverovatne odbrane jednostavno ne mogu prećutati.

Uoči gostovanja u Vigu, Selta je bila jedan od retkih evropskih timova koji u ovoj sezoni nema poraz, ali je Real to "ispravio".

Veliko iznenađenje u timu Rafaela Beniteza je i Lukas Vaskez, momak iz omladinske škole, koji je najbolji asistent Reala ove sezone (4 asistencije), a dodao je i za prvi gol Reala na ovom meču.

Lukas Vaskez je dobio loptu u prostor po levoj strani, odmah je zavrnuo u sredinu, a lopta je "pronašla put" do Ronalda koji ju je prosto "zakucao" u mrežu za 1:0.

"Baksuzluk" je skinuo i desni bek Danilo koji je tokom leta skupo plaćen Portu. Nije igrao najbolje od početka sezone, potrebno mu je vreme da se adaptira na novu sredinu, ali je postigao veoma važan gol nakon prilika koje je imala Selta.

Hese je držao loptu kod sebe, a onda primetio Danila koji je dolazio iz drugog plana po desnoj strani. Lako je primio loptu, a onda i rutinski realizovao šansu, a onda pao na zemlju od sreće i osećaja olakšanja.

U nastavku meča Gustavo Kabral olakšao je posao Realu, pošto je u 57. minutu dobio drugi žuti karton, a desetak minuta kasnije i srpski fudbaler Nemanja Radoja dobio je šansu da igra protiv "kraljevića".

Koliko je sjajan bio Kejlor Navas u ovom meču govore i ove odbrane...

Nije samo Kostarikanac u sjajnoj formi nego i neverovatni napadač Selte.

Nolito je uspeo ponovo da se upiše ove sezone, njegov sedmi gol, a kako je danas brani Navas ovaj gol bi trebalo da vredi i za dva...

Strepeli su navijači Real Madrida do kraja utakmice, ali je sve sumnje otklonio Brazilac Marselo u 97. minutu igre.

I dok su Granada i Betis podelili plen, odigravši 1:1, Sevilja je ispisala jednu stranicu istorije Primere.

Ona je deklasirala Hetafe sa 5:0, a ne samo da je Kevin Gameiro dao tri gola, već su on, Banega i Konopljanka bili strelci sa bele tačke. Bio je to prvi slučaj u istoriji "La Lige" da jedan tim ima tri različita strelca iz jedanaesterca u prvenstvenoj utakmici.