БЛ: 1000. побједа Бајерна, страшна голеада у Леверкузену!

Тим Пепа Гвардиоле наставио је да меље противнике у Бундеслиги и стигао до десете побједе у исто толико мечева и постао први тим који је стигао до 1000 побједа у њемачком првенству. Љепотица кола виђена у Леверкузену.

Фудбал 25.10.2015 | 12:40

Десет утакмица, десет побједа, 30 бодова и гол разлика 33:4 - биланс је њемачког шампиона Бајерна из Минхена!

Екипа Пепа Гвардиоле пружила је још једну сјајну партију, противнику није пружила ни грам наде и без много муке стигла до десете узастопне побједе.

Келн је утакмицу завршио са само четири гола у мрежи. Кажемо само, јер је Бајерн упутио тридесетак шутева према голу младог Тима Хорна.

Мрежу гостију у 35. минуту први је начео Арјен Робен, који се након два мјесеца паузе вратио на терен и одмах постигао погодак, и то 75. бундеслигашки и тако се изједначио са Мариом Гомезом. Пет минута Артуро Видал повисио је на 2:0, што је био коначан резултат првог полувремена.

Ове сезоне незаустављиви Роберт Левандовски у 62. минуту повисио је на 3:0. Пољаку је то био 30. гол у 40. мечева за Бајерн. За исти голгетерски учинак у дресу Борусије из Дортмунда требало му је 67 утакмица! Судбину "јарчева" запечатио је Томас Милер голом са "бијеле тачке" у 76. минуту.

Бајерну је данашњи тријумф био 1000. у Бундеслиги, чиме је постао прва екипа у историји лиге са толиким бројем побједа. За то им је требало 1714 утакмица (385 ремија и 329 пораза).

Бајер и Штутгарт, пети и 16. са табеле, до 50. минута су играли без погодака. А до краја меча - виђено их је чак седам, јер су домаћи "фармацеути" тријумфовали са 4:3. Да чудесан резултат остварен у тако кратком периоду буде још радоснији за присталице Бајера говори и податак да су њихови љубимци најпре губили са 0:2, а нису посустали ни када је семафор показао 1:3 у 50. минуту.

Ипак, голови Харника, Ридавија и Рупа нису били довољни Штутгарту. Белараби, који је у међувремену једини био затресао мрежу гостујуће екипе, заправо је само најавио преокрет. Бениш и Ћићарито су у 70. и 71. поравнали су на 3:3, а коначан ударац шокираном Штутгарту задао је Мехмеди, минут пре краја овог необичног меча.

Попут Јојића, ни Слободан Рајковић није улазио у игру, такође у поразу свог тима. Дармштад се солидно одупирао Волфсбургу, но низак шут Калиђурија у 78. минуту, пресудио је домаћину, а "вукове" задржао на четвртом месту.

За разлику од Јојића и Рајковића, Слободан Медојевић је добио прилику - и имао разлога за још једну радост. Њега је стручни штаб Ајнтрахта у 54. минуту убацио у игру у Хановеру, где је домаћин водио са 1:0, а у наредних 11 минута гости су головима Стандере однели цео плен у Фрајкфурт.

Хановер чак 42 утакмице није ремизирао, а тако је било и у овом колу. Ајнтрахт је однио бодове из Хановера, први пут од 1987. године!

Успјешни на гостовањима били су још Вердер, Волфзбург и Херта.