BL: 1000. pobjeda Bajerna, strašna goleada u Leverkuzenu!

Tim Pepa Gvardiole nastavio je da melje protivnike u Bundesligi i stigao do desete pobjede u isto toliko mečeva i postao prvi tim koji je stigao do 1000 pobjeda u njemačkom prvenstvu. Ljepotica kola viđena u Leverkuzenu.

Fudbal 25.10.2015 | 12:40

Deset utakmica, deset pobjeda, 30 bodova i gol razlika 33:4 - bilans je njemačkog šampiona Bajerna iz Minhena!

Ekipa Pepa Gvardiole pružila je još jednu sjajnu partiju, protivniku nije pružila ni gram nade i bez mnogo muke stigla do desete uzastopne pobjede.

Keln je utakmicu završio sa samo četiri gola u mreži. Kažemo samo, jer je Bajern uputio tridesetak šuteva prema golu mladog Tima Horna.

Mrežu gostiju u 35. minutu prvi je načeo Arjen Roben, koji se nakon dva mjeseca pauze vratio na teren i odmah postigao pogodak, i to 75. bundesligaški i tako se izjednačio sa Mariom Gomezom. Pet minuta Arturo Vidal povisio je na 2:0, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Ove sezone nezaustavljivi Robert Levandovski u 62. minutu povisio je na 3:0. Poljaku je to bio 30. gol u 40. mečeva za Bajern. Za isti golgeterski učinak u dresu Borusije iz Dortmunda trebalo mu je 67 utakmica! Sudbinu "jarčeva" zapečatio je Tomas Miler golom sa "bijele tačke" u 76. minutu.

Bajernu je današnji trijumf bio 1000. u Bundesligi, čime je postao prva ekipa u istoriji lige sa tolikim brojem pobjeda. Za to im je trebalo 1714 utakmica (385 remija i 329 poraza).

Bajer i Štutgart, peti i 16. sa tabele, do 50. minuta su igrali bez pogodaka. A do kraja meča - viđeno ih je čak sedam, jer su domaći "farmaceuti" trijumfovali sa 4:3. Da čudesan rezultat ostvaren u tako kratkom periodu bude još radosniji za pristalice Bajera govori i podatak da su njihovi ljubimci najpre gubili sa 0:2, a nisu posustali ni kada je semafor pokazao 1:3 u 50. minutu.

Ipak, golovi Harnika, Ridavija i Rupa nisu bili dovoljni Štutgartu. Belarabi, koji je u međuvremenu jedini bio zatresao mrežu gostujuće ekipe, zapravo je samo najavio preokret. Beniš i Ćićarito su u 70. i 71. poravnali su na 3:3, a konačan udarac šokiranom Štutgartu zadao je Mehmedi, minut pre kraja ovog neobičnog meča.

Poput Jojića, ni Slobodan Rajković nije ulazio u igru, takođe u porazu svog tima. Darmštad se solidno odupirao Volfsburgu, no nizak šut Kaliđurija u 78. minutu, presudio je domaćinu, a "vukove" zadržao na četvrtom mestu.

Za razliku od Jojića i Rajkovića, Slobodan Medojević je dobio priliku - i imao razloga za još jednu radost. Njega je stručni štab Ajntrahta u 54. minutu ubacio u igru u Hanoveru, gde je domaćin vodio sa 1:0, a u narednih 11 minuta gosti su golovima Standere odneli ceo plen u Frajkfurt.

Hanover čak 42 utakmice nije remizirao, a tako je bilo i u ovom kolu. Ajntraht je odnio bodove iz Hanovera, prvi put od 1987. godine!

Uspješni na gostovanjima bili su još Verder, Volfzburg i Herta.