СЛС: Звезда боља и од Борца за плус 14!

Екипа Црвене звезде повећала је своју предност у односу на другопласираног на табели, савладавши Борца из Чачка у дербију 15. кола Суперлиге – 4:2 (2:2). Фудбалери Радника победили су у Сурдулици Нови Пазар са 2:0, док су Јавор и Јагодина одиграли нерешено 1:1 у утакмицама 15. кола Суперлиге Србије.

Фудбал 25.10.2015 | 12:00

Тим Миодрага Божовића одиграо је још један сјајан меч, уписавши тако 12. тријумф у низу, па сада има чак 14 бодова више управо од екипе Ненада Лалатовића.

Дуле на стадиону Рајко Митић донео нам је феноменалну утакмицу. Александар Катаи донео је два гола предности Звезди, али је на исти начин одговорио Срђан Вујаклија, па је после 45 минута игре било 2:2.

Ипак, црвено-бели нису мењали приступ и у наставку, да би у другом делу игре потпуно заслужено решили у своју корист. Најпре је Марко Грујић уз доста среће у 60. минуту донео нову предност свом тиму, да би коначан резултат, и поред великог броја шанси у финишу на обе стране, поставио Предраг Сикимић петнаест минута пре краја.

Навијачи Црвене звезде су први пут ове сезоне подбацили што се посете тиче, јер их је било само 8.000 на стадиону, што је скоро дупло мање него против Војводине средином недеље.

Звезда у наредном колу дочекује ОФК Београд, док ће Чачани гостовати нишком Радничком. Обе екипе ће у међувремену имати обавезе у шеснеастини финала Купа Србије – црвено-бели у среду путују у Бачку Паланку, а 'Зебре' у Челарево.

Радник је пред својим навијачима победом над Новим Пазаром прекинуо серију од 10 утакмица без тријумфа и чак пет узастопних ремија у Суперлиги.

Екипа Милоша Веселиновића славила је головима Славише Стојановића у 14. минуту из једанаестерца и 29.

Крајем првог полувремена утакмице у Сурдулици црвени картон због протеста добио је тренер Новог Пазара Младен Додић, да би потом у 58. и Амер Османгић због оштрог старта зарадио искључујућу опомену.

Само три минута касније и Радник је остао са десеторицом играча на терену, пошто је црвени картон добио Милан Ћулум.

У Ивањици, Јагодина је била на прагу друге првенствене победе, пошто је била у предности од 37. минуту, када је Урош Николић савладао голмана Јавора Владана Ђогатовића из једанаестерца, међутим, Стефан Дражић је у 78. постигао изједначујући погодак.

Јавор је од 35. минуту наступао са десеторицом играча, пошто је црвени картон зарадио Марко Колаковић због грубог старта над Александром Стојимировићем у шеснаестерцу.

У дербију дана и кола Црвена звезда је савладала Борац на стадиону 'Рајко Митић' (4:2), па је стекла максималних 14 бодова предности управо у односу на другопласиране Чачане.

Последња два меча кола на програму су у недељу, када се састају Вождовац и Јагодина, односно Младост и Партизан.