SLS: Zvezda bolja i od Borca za plus 14!

Ekipa Crvene zvezde povećala je svoju prednost u odnosu na drugoplasiranog na tabeli, savladavši Borca iz Čačka u derbiju 15. kola Superlige – 4:2 (2:2). Fudbaleri Radnika pobedili su u Surdulici Novi Pazar sa 2:0, dok su Javor i Jagodina odigrali nerešeno 1:1 u utakmicama 15. kola Superlige Srbije.

Fudbal 25.10.2015 | 12:00

Tim Miodraga Božovića odigrao je još jedan sjajan meč, upisavši tako 12. trijumf u nizu, pa sada ima čak 14 bodova više upravo od ekipe Nenada Lalatovića.

Dule na stadionu Rajko Mitić doneo nam je fenomenalnu utakmicu. Aleksandar Katai doneo je dva gola prednosti Zvezdi, ali je na isti način odgovorio Srđan Vujaklija, pa je posle 45 minuta igre bilo 2:2.

Ipak, crveno-beli nisu menjali pristup i u nastavku, da bi u drugom delu igre potpuno zasluženo rešili u svoju korist. Najpre je Marko Grujić uz dosta sreće u 60. minutu doneo novu prednost svom timu, da bi konačan rezultat, i pored velikog broja šansi u finišu na obe strane, postavio Predrag Sikimić petnaest minuta pre kraja.

Navijači Crvene zvezde su prvi put ove sezone podbacili što se posete tiče, jer ih je bilo samo 8.000 na stadionu, što je skoro duplo manje nego protiv Vojvodine sredinom nedelje.

Zvezda u narednom kolu dočekuje OFK Beograd, dok će Čačani gostovati niškom Radničkom. Obe ekipe će u međuvremenu imati obaveze u šesneastini finala Kupa Srbije – crveno-beli u sredu putuju u Bačku Palanku, a 'Zebre' u Čelarevo.

Radnik je pred svojim navijačima pobedom nad Novim Pazarom prekinuo seriju od 10 utakmica bez trijumfa i čak pet uzastopnih remija u Superligi.

Ekipa Miloša Veselinovića slavila je golovima Slaviše Stojanovića u 14. minutu iz jedanaesterca i 29.

Krajem prvog poluvremena utakmice u Surdulici crveni karton zbog protesta dobio je trener Novog Pazara Mladen Dodić, da bi potom u 58. i Amer Osmangić zbog oštrog starta zaradio isključujuću opomenu.

Samo tri minuta kasnije i Radnik je ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je crveni karton dobio Milan Ćulum.

U Ivanjici, Jagodina je bila na pragu druge prvenstvene pobede, pošto je bila u prednosti od 37. minutu, kada je Uroš Nikolić savladao golmana Javora Vladana Đogatovića iz jedanaesterca, međutim, Stefan Dražić je u 78. postigao izjednačujući pogodak.

Javor je od 35. minutu nastupao sa desetoricom igrača, pošto je crveni karton zaradio Marko Kolaković zbog grubog starta nad Aleksandrom Stojimirovićem u šesnaestercu.

U derbiju dana i kola Crvena zvezda je savladala Borac na stadionu 'Rajko Mitić' (4:2), pa je stekla maksimalnih 14 bodova prednosti upravo u odnosu na drugoplasirane Čačane.

Poslednja dva meča kola na programu su u nedelju, kada se sastaju Voždovac i Jagodina, odnosno Mladost i Partizan.