ФРА: Побједе Нанта и Лиона!

Екипе Лиона и Нанта забележиле су победе у првим мечевима 11. кола Лиге 1.

Фудбал 23.10.2015 | 23:30

'Лавови' нису имали превише проблема на Жерлану против Тулуза 3:0 (1:0), па са 19 бодова заузимају четврто место на табели, док је Тулуз остао 17. са једанаест бодова мање.

С друге стране, 'Канаринци' су у првом мечу дана славили на гостовању Каену 2:0 (1:0) и петим тријумфом стигли до 16. бода и осме позиције на табели, а домаћин је остао трећи са пет бодова више.

Победу Лиона најавио је Серхио Дардер у 18. минуту, после асистенције Метјуа Валбуене, да би управо омалени везиста у 69. минуту после асистенције уписао и погодак.

Коначан резултат сусрета поставио је 19-годишњи Максвел Корне у 93. минуту.

Александар Пешић заменио је Оскара Треха у 71. минуту, док је Урош Спајић посматрао пораз гостију са клупе.

Нант је погоцима Јаника Бамуа у 23. и Едријена Томасона у 61. минуту славио да стадиону Мишел Д'Орнано у Каену, наневши домаћима тако тек четврти пораз, уз седам победа.

Лига 1 – 11. коло: