FRA: Pobjede Nanta i Liona!

Ekipe Liona i Nanta zabeležile su pobede u prvim mečevima 11. kola Lige 1.

Fudbal 23.10.2015 | 23:30

'Lavovi' nisu imali previše problema na Žerlanu protiv Tuluza 3:0 (1:0), pa sa 19 bodova zauzimaju četvrto mesto na tabeli, dok je Tuluz ostao 17. sa jedanaest bodova manje.

S druge strane, 'Kanarinci' su u prvom meču dana slavili na gostovanju Kaenu 2:0 (1:0) i petim trijumfom stigli do 16. boda i osme pozicije na tabeli, a domaćin je ostao treći sa pet bodova više.

Pobedu Liona najavio je Serhio Darder u 18. minutu, posle asistencije Metjua Valbuene, da bi upravo omaleni vezista u 69. minutu posle asistencije upisao i pogodak.

Konačan rezultat susreta postavio je 19-godišnji Maksvel Korne u 93. minutu.

Aleksandar Pešić zamenio je Oskara Treha u 71. minutu, dok je Uroš Spajić posmatrao poraz gostiju sa klupe.

Nant je pogocima Janika Bamua u 23. i Edrijena Tomasona u 61. minutu slavio da stadionu Mišel D'Ornano u Kaenu, nanevši domaćima tako tek četvrti poraz, uz sedam pobeda.

Liga 1 – 11. kolo: