ЛЕ - преглед: Тријумф Аугзбурга, шок у Базелу и Фиренци...!

У Партизановој групи више нема екипа без бодова. У трећем колу, у Алкмару је тријумфовао и немачки представник. Лех победио у Фиренци, Тотенхем пао у Бриселу.

Фудбал 22.10.2015 | 21:30

Порази од Билбаа и Партизана, па победа. Велики дан бундеслигашког ривала црно-белих и први освојени бодови:

АЗ Алкмар - Аугзбург 0:1 (0:1)

Поготком Пјотра Троховског, тим из Немачке попео се на деобу треће позиције Групе Л. Прву од вечерас деле српски и шпански тим.

Билбао - АЗ

Дакле, српски представник је вечерас изгубио, а наш фудбал представљало је и још неколико интернационалаца, широм Европе.

Душан Баста преседео је меч свог Лација против Розенборга, а његов саиграч Сергеј Милинковић Савић ушао са клупе у 75. минуту. Римљани су победили 3:1, головима Матрија, Фелипе Андерсона и Кандреве.

Локомотива Петра Шкулетића дочекала је Бешикташ Душка Тошића у утакмици која је завршена без победника (1:1). Стрелци су били Мајкон и Марио Гомез, а српски фудбалери нису улазили у игру. Тошићев останак на клупи додатно подгрејава причу да је склоњен из тима због прославе гола у Елбасану подизањем три прста.

И Рајко Брежанчић није наступио за АЗ у поразу од Аугсбурга, док је преостали српски трио био на терену.

Здравко Кузмановић био је стартер Базела и играо до 77. минута. Његов тим изгубио је од Беленсеса. Ненад Томовић одиграо је цео меч за Фиорентину у поразу од Леха (1:2), што је једно од изненађења вечери.

Највећу победу остварио је Иван Обрадовић, који је са Андерлехтом победио Тотенхем, 2:1. "Певци" су повели у 4. минуту голом Кристијана Ериксена, али су Жиле (13. минут) и Окака (у 75.минуту) обрнули.

Здравко Кузмановић био је стартер Базела против Белененсеса, а Ненад Томовић играо је за Фиорентину од почетка против Леха. Иван Обрадовић заузео је место крај леве аут линије у одбрани Андерлехта,