LE - pregled: Trijumf Augzburga, šok u Bazelu i Firenci...!

U Partizanovoj grupi više nema ekipa bez bodova. U trećem kolu, u Alkmaru je trijumfovao i nemački predstavnik. Leh pobedio u Firenci, Totenhem pao u Briselu.

Fudbal 22.10.2015 | 21:30

Porazi od Bilbaa i Partizana, pa pobeda. Veliki dan bundesligaškog rivala crno-belih i prvi osvojeni bodovi:

AZ Alkmar - Augzburg 0:1 (0:1)

Pogotkom Pjotra Trohovskog, tim iz Nemačke popeo se na deobu treće pozicije Grupe L. Prvu od večeras dele srpski i španski tim.

Bilbao - AZ

Dakle, srpski predstavnik je večeras izgubio, a naš fudbal predstavljalo je i još nekoliko internacionalaca, širom Evrope.

Dušan Basta presedeo je meč svog Lacija protiv Rozenborga, a njegov saigrač Sergej Milinković Savić ušao sa klupe u 75. minutu. Rimljani su pobedili 3:1, golovima Matrija, Felipe Andersona i Kandreve.

Lokomotiva Petra Škuletića dočekala je Bešiktaš Duška Tošića u utakmici koja je završena bez pobednika (1:1). Strelci su bili Majkon i Mario Gomez, a srpski fudbaleri nisu ulazili u igru. Tošićev ostanak na klupi dodatno podgrejava priču da je sklonjen iz tima zbog proslave gola u Elbasanu podizanjem tri prsta.

I Rajko Brežančić nije nastupio za AZ u porazu od Augsburga, dok je preostali srpski trio bio na terenu.

Zdravko Kuzmanović bio je starter Bazela i igrao do 77. minuta. Njegov tim izgubio je od Belensesa. Nenad Tomović odigrao je ceo meč za Fiorentinu u porazu od Leha (1:2), što je jedno od iznenađenja večeri.

Najveću pobedu ostvario je Ivan Obradović, koji je sa Anderlehtom pobedio Totenhem, 2:1. "Pevci" su poveli u 4. minutu golom Kristijana Eriksena, ali su Žile (13. minut) i Okaka (u 75.minutu) obrnuli.

Zdravko Kuzmanović bio je starter Bazela protiv Belenensesa, a Nenad Tomović igrao je za Fiorentinu od početka protiv Leha. Ivan Obradović zauzeo je mesto kraj leve aut linije u odbrani Anderlehta,