ПЛ: Свонси - Стоук; Кркић из пенала и то је све!

Стоук победио у гостима Свонси голом Бојана Кркића из пенала.

Фудбал 20.10.2015 | 12:00

Фудбалери Стоук Ситија надиграли су Свонси 1:0 (1:0) у гостима, у последњем колу Премијер лиге.

Трећи узастопни тријумф Стоуку донео је шпански фудбалер Бојан Кркић у првом полувремену.

Момак српског порекла је већ у четвртом минуту сјајним продором изнудио пенал, који је сâм реализовао за други погодак у сезони. Домаћин је 20 минута пре краја погодио стативу преко Џонџа Шелвија.

Кркићев продор за пенал је била буквално једина озбиљна шанса у првом полувремену, док су се екипе разиграле у наставку и чешће претиле поготком.

Домаћин је претио углавном преко Џонџа Шелвија, који је два пута био близу гола, прво је са ивице шеснаестерца лопта прозулаја поред оквира, да би неколико минута касније након сјајног убацивања у казнени погодио леву стативу.

У међувремену, Чарлсу Грејему Адаму је поништен гол за Стоук због офсајда, а потом је Марко Арнаутовић шутирао за мало поред стативе.

Двадесет минута пре краја окушао се и Гилфи Сигурдсон, али је и он са ивице казненог шутирао поред гола. То је била последња шанса за Свонси да избегне пораз.

Стоук је новим тријумфом стигао до 15. позиције са девет бодова, има један мање од Свонсија који је без тријумфа већ пет кола у низу.

Велшани у следећем колу гостују Астон Вили, у Бирмингему ће тражити прву победу ван свог терена.

С друге стране, Стоук дочекује екипу Вотфорда, која је такође у лошој серији.