PL: Svonsi - Stouk; Krkić iz penala i to je sve!

Stouk pobedio u gostima Svonsi golom Bojana Krkića iz penala.

Fudbal 20.10.2015 | 12:00

Fudbaleri Stouk Sitija nadigrali su Svonsi 1:0 (1:0) u gostima, u poslednjem kolu Premijer lige.

Treći uzastopni trijumf Stouku doneo je španski fudbaler Bojan Krkić u prvom poluvremenu.

Momak srpskog porekla je već u četvrtom minutu sjajnim prodorom iznudio penal, koji je sâm realizovao za drugi pogodak u sezoni. Domaćin je 20 minuta pre kraja pogodio stativu preko Džondža Šelvija.

Krkićev prodor za penal je bila bukvalno jedina ozbiljna šansa u prvom poluvremenu, dok su se ekipe razigrale u nastavku i češće pretile pogotkom.

Domaćin je pretio uglavnom preko Džondža Šelvija, koji je dva puta bio blizu gola, prvo je sa ivice šesnaesterca lopta prozulaja pored okvira, da bi nekoliko minuta kasnije nakon sjajnog ubacivanja u kazneni pogodio levu stativu.

U međuvremenu, Čarlsu Grejemu Adamu je poništen gol za Stouk zbog ofsajda, a potom je Marko Arnautović šutirao za malo pored stative.

Dvadeset minuta pre kraja okušao se i Gilfi Sigurdson, ali je i on sa ivice kaznenog šutirao pored gola. To je bila poslednja šansa za Svonsi da izbegne poraz.

Stouk je novim trijumfom stigao do 15. pozicije sa devet bodova, ima jedan manje od Svonsija koji je bez trijumfa već pet kola u nizu.

Velšani u sledećem kolu gostuju Aston Vili, u Birmingemu će tražiti prvu pobedu van svog terena.

S druge strane, Stouk dočekuje ekipu Votforda, koja je takođe u lošoj seriji.