АБА: Пораз Звезде од Олимпије, МЗТ славио у Никшићу!

Кошакаши Црвене звезде поражени су од Олимпије у Пиониру са 77:73, у дербију 6. кола регионалне АБА лиге. Кошаркаши скопског МЗТ победили су Сутјеску у Никшићу резултатом 77:68, у претпоследњем мечу 6. кола АБА лиге.

Кошарка 19.10.2015 | 12:40

Много већи проблем од другог пораза у сезони за Звезду је повреда колена капитена Луке Митровића који је почетком последње четвртине изнет на носилима из хале.

Гости из Љубљане од старта су показали да су у Београд дошли са намером да победе. Звезда је серијом 15-0 крајем прве деонице преузела вођство, али је играла делеко од свог нивоа у наставку и распуцана Олимпија је на крају заслужено славила.

Олимпија је до победе стигла највише захваљујући сјајном путу за три поена – 10-20. Ово је први пораз екипе Дејана Радоњића на домаћем паркету у регуларном току АБА лиге после три године, пошто је прошли пут Звезда изгубила у Пиониру од Игокее 19. октобра 2012. године.

Гал Мекел имао је 19 поена и 5 скокова, по 14 су додали Цирбес и Митровић, а Гудурић 11. Код гостију, Лапорник је био најбољи са 22 поена, по 11 су постигли Загорац и Рајт.

МЗТ је тако остварио трећу победу у сезони и сада има половичан учинак, док екипа Сутјеске сада има скор 2-4.

Гости су у већем делу утакмице водили у Никшићу, а домаћин је три минута пре краја смањио на 67:64 тројком Павличевића.

Ипак, одговорио је Луковић поенима уз фаул, а Љубичић и Стојановски ставили су тачку на победу.

Стојановски је био најбољи са 15 поена и 8 скокова, Мијатовић је имао 18 поена и 3 скока, а Луковић је уз 10 поена ухватио 6 лопти. Код домаћина, Спасојевић је постигао 16, а Павличевић, Ћаласан и Шалић по 10 поена.

Мега Лекс – Игокеа

Табела: Будућност 5-1, Црвена звезда 4-2, Олимпија 4-2, Цедевита 4-2, МЗТ 3-3 Металац 3-3, Игокеа 3-2, Мега Лекс 3-2, Партизан 2-4, Задар 2-4, Цибона 2-4, Тајфун 2-4, Крка 2-4, Сутјеска 2-4.