ABA: Poraz Zvezde od Olimpije, MZT slavio u Nikšiću!

Košakaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpije u Pioniru sa 77:73, u derbiju 6. kola regionalne ABA lige. Košarkaši skopskog MZT pobedili su Sutjesku u Nikšiću rezultatom 77:68, u pretposlednjem meču 6. kola ABA lige.

Košarka 19.10.2015 | 12:40

Mnogo veći problem od drugog poraza u sezoni za Zvezdu je povreda kolena kapitena Luke Mitrovića koji je početkom poslednje četvrtine iznet na nosilima iz hale.

Gosti iz Ljubljane od starta su pokazali da su u Beograd došli sa namerom da pobede. Zvezda je serijom 15-0 krajem prve deonice preuzela vođstvo, ali je igrala deleko od svog nivoa u nastavku i raspucana Olimpija je na kraju zasluženo slavila.

Olimpija je do pobede stigla najviše zahvaljujući sjajnom putu za tri poena – 10-20. Ovo je prvi poraz ekipe Dejana Radonjića na domaćem parketu u regularnom toku ABA lige posle tri godine, pošto je prošli put Zvezda izgubila u Pioniru od Igokee 19. oktobra 2012. godine.

Gal Mekel imao je 19 poena i 5 skokova, po 14 su dodali Cirbes i Mitrović, a Gudurić 11. Kod gostiju, Lapornik je bio najbolji sa 22 poena, po 11 su postigli Zagorac i Rajt.

MZT je tako ostvario treću pobedu u sezoni i sada ima polovičan učinak, dok ekipa Sutjeske sada ima skor 2-4.

Gosti su u većem delu utakmice vodili u Nikšiću, a domaćin je tri minuta pre kraja smanjio na 67:64 trojkom Pavličevića.

Ipak, odgovorio je Luković poenima uz faul, a Ljubičić i Stojanovski stavili su tačku na pobedu.

Stojanovski je bio najbolji sa 15 poena i 8 skokova, Mijatović je imao 18 poena i 3 skoka, a Luković je uz 10 poena uhvatio 6 lopti. Kod domaćina, Spasojević je postigao 16, a Pavličević, Ćalasan i Šalić po 10 poena.

Mega Leks – Igokea

Tabela: Budućnost 5-1, Crvena zvezda 4-2, Olimpija 4-2, Cedevita 4-2, MZT 3-3 Metalac 3-3, Igokea 3-2, Mega Leks 3-2, Partizan 2-4, Zadar 2-4, Cibona 2-4, Tajfun 2-4, Krka 2-4, Sutjeska 2-4.