ПЛ: Прва побједа Њукасла, уз сјајан гол Митровића!

Голеада "сврака" за бег са дна табеле, уз погодак репрезентативца Србије.

Фудбал 19.10.2015 | 12:00

Коначно су прорадили играчи Њукасла!

У мечу 9. кола против Норича остварили су прву премијерлигашку победу ове сезоне, постигавши шест голова (6:2), исто колико у претходних осам утакмица!

Стереал је био иАлександар Митровић, који је свој други погодак у енглеском првенству постигао за 4:2.

Сјајно је реаговао српски репрезентативац на додавање Мусе Сисока, троструког асистента у овом мечу.

Епитет играча утакмице, и поред три асистенције Сисока и лепог гола Митровића (који је уз овације публике замењен у 88. минуту), понео је ипак холандски везистаЖоржињо Вајналдум - четвороструки стрелац у овом мечу!

Мрежу гостију погађао је у 14, 26, 66. и 85. минуту, а стрелац за Њукасл био је и ШпанацАјозе Перезу 33.

Голове за госте постигли суДемерси Мбоканиу 20. иНејтан Редмонду 34. минуту.

Иако је утакмица сјајно почела, са чак пет голова за 35 минута, све до Митровићевог поготка у 64. минуту није било много узбуђења, али су се онда опет "разгоропадили" домаћи фудбалери...