БЛ: Хановер може и руком, а Штутгарт из офсајда!

Фудбалери Хановера остварили су у Келну (0:1) први гостујући тријумф послије чак 15 одиграних утакмица, а једини погодак постигао је Леон Андреасен и то руком! Судијска грешка обиљежила и тријумф Штутгарта.

Фудбал 19.10.2015 | 11:40

"Јарчеви" су били бољи ривал, имали су више лопту у посједу, али је пресудио један гол из најблаже речено сумњиве ситуације данског везног фудбалера.

У финишу првог дијела РУКОМ је убацио лопту у мрежу, али то није видио судија Баштијан Данкерт и показао на центар!

Узалуд је протестовао голман Келна Тимо Хорн, арбитар је само одмахнуо руком...

Хановер се у недјељу радовао тек другој побједи ове сезоне у Бундеслиги и бијегу са претпосљедње позиције на табели. Са нова три бода, гостујући тим је скочио на 14. мјесто.

У пораженим "јарчевима" посљедњих пола сата наступио је српски репрезентативац Милош Јојић, али није помогао свом тиму да избјегне трећи неуспјех у сезони.

И други бундеслигашки двобој у недјељу између Штутгарта и Инголштата обиљежила је судијска грешка!

"Швабе" су оствариле други овосезонски тријумф послије очигледног офсајда чак тројице фудбалера Штутгарта!

Лопту је у мрежу Инголштата поспремио Данијел Дидави у 59. минуту, а линијске судије нису подигле заставице, нити је главни арбитар Гвидо Винкман самоиницијативно поништио очигледно нерегуларан погодак.

Иако су до побједе дошли незаслужено, домаћи играчи међу којима и репрезентативац Босне и Херцеговине Тони Шуњић, били су пресрећни због освојених бодова јер је Штутгарт напокон побјегао с дна табеле.

А све би вјероватно било другачије да су гости већ у четвртом минуту реализовали пенал, који је одбранио голман "шваба" Пржемислав Титон послије лошег ударца Метјуа Лекија с бијеле тачке.

Имали су гости у посљедњих девет минута и играча више због другог жутог картона Сереја Дија, али нису успјели да стигну до ремија.