BL: Hanover može i rukom, a Štutgart iz ofsajda!

Fudbaleri Hanovera ostvarili su u Kelnu (0:1) prvi gostujući trijumf poslije čak 15 odigranih utakmica, a jedini pogodak postigao je Leon Andreasen i to rukom! Sudijska greška obilježila i trijumf Štutgarta.

Fudbal 19.10.2015 | 11:40

"Jarčevi" su bili bolji rival, imali su više loptu u posjedu, ali je presudio jedan gol iz najblaže rečeno sumnjive situacije danskog veznog fudbalera.

U finišu prvog dijela RUKOM je ubacio loptu u mrežu, ali to nije vidio sudija Baštijan Dankert i pokazao na centar!

Uzalud je protestovao golman Kelna Timo Horn, arbitar je samo odmahnuo rukom...

Hanover se u nedjelju radovao tek drugoj pobjedi ove sezone u Bundesligi i bijegu sa pretposljednje pozicije na tabeli. Sa nova tri boda, gostujući tim je skočio na 14. mjesto.

U poraženim "jarčevima" posljednjih pola sata nastupio je srpski reprezentativac Miloš Jojić, ali nije pomogao svom timu da izbjegne treći neuspjeh u sezoni.

I drugi bundesligaški dvoboj u nedjelju između Štutgarta i Ingolštata obilježila je sudijska greška!

"Švabe" su ostvarile drugi ovosezonski trijumf poslije očiglednog ofsajda čak trojice fudbalera Štutgarta!

Loptu je u mrežu Ingolštata pospremio Danijel Didavi u 59. minutu, a linijske sudije nisu podigle zastavice, niti je glavni arbitar Gvido Vinkman samoinicijativno poništio očigledno neregularan pogodak.

Iako su do pobjede došli nezasluženo, domaći igrači među kojima i reprezentativac Bosne i Hercegovine Toni Šunjić, bili su presrećni zbog osvojenih bodova jer je Štutgart napokon pobjegao s dna tabele.

A sve bi vjerovatno bilo drugačije da su gosti već u četvrtom minutu realizovali penal, koji je odbranio golman "švaba" Pržemislav Titon poslije lošeg udarca Metjua Lekija s bijele tačke.

Imali su gosti u posljednjih devet minuta i igrača više zbog drugog žutog kartona Sereja Dija, ali nisu uspjeli da stignu do remija.