ПЛ БиХ: Побједе Сарајева и Широког, нови пораз Борца!

Широки Бријег је уписао нову побједу у посљедњем сусрету 12. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине. На "Пецари" је савладан сарајевски Олимпик резултатом 2:1 (1:0), али је меч обиљежио промашај Вагнера Сантоса Лага. Фудбалери Сарајева савладали су Вележ на "Кошеву" са 4:1, док је бањалучки Борац укњижио трећи узастопни пораз ове сезоне у 12. колу Премијер лиге Босне и Херцеговине. Славија је била боља од Бањалучана резултатом 3:0.

Фудбал 19.10.2015 | 11:20

Херцеговачки тим је већ на почетку утакмице стигао до предност голом Бразилца Вагнера Лага након што је одлично реаговао главом на центаршут Мате Пехара.

Могао је Бразилац у 20. минуту да ријеши питање побједника, али је промашио празан гол са метар удаљености од мреже "вукова" - заиста је било теже промашити!

Тај промашај "вукови" су наплатили већ почетком наставка, прецизније у 55. минуту преко искусног Велдина Мухаремовића, који је постигао погодак за изједначење.

Међутим, Иван Крстановић је својим првим поготком ове сезоне у 69. минуту поново довео домаћина до новог вођства, који до краја више није испуштао, осигуравши шесту побједу ове сезоне.

С нова три бода, херцеговачки тим који с клупе предводи Славен Муса пробио се на диобу треће позиције на табели, док је клуб са сарајевске "Отоке" остао на 10. мјесту.

Прве двије утакмице недјељног програма 12. кола Премијер лиге БиХ припала су домаћину! Сарајево је са четири комада испратило Вележ (4:1), док је Борац с три гола у мрежу прошао у гостима код Славије (3:0)

ТИм Миодрага Јешића фуриозно је кренуо већ од самог почетка и стварао, али и промашивао одличне прилике Хариса Дуљевића и Ивана Татомировића, али је одлично интервенисао голман Аднан Бобић.

Вележ је дошао на "кошево" да се покуша одбранити и у свом науму је успио до самог финиша првог полувремена кад је мајсторски с ивице казненог простора погодио мрежу Крсте Велкоски.

У наставку је у 58. минуту Велкоски био асистент Алмиру Бекићу за двоструку предност, да би Бекић вратио асистенцију, али не Македонцу већ Леону Бенку, који није имао превише проблема да с петерца погоди мрежу "рођених".

Био је то осми гол хрватског нападача у бордо дресу ове сезоне.

Мостарски тим је у 82. минуту успио да постигне почасни гол преко капитена и некадашњег играча бањалучког Борца Дарка Малетића, да би тачку на "покер" голова Јешићеве екипе и седми тријумф ставио Велкоски својим другим поготком на утакмици.

С нова три бода, бордо тим дијели трећу позицију са Радником из Бијељине, који заостају три поена за лидером шампионата тузланском Слободом.

САРАЈЕВО - ВЕЛЕЖ 4:1 (1:0)
/Велкоски 44, 86, Бекић 58, Бенко 69 - Малетић 82/

Иако су црвено-плави најавили да у Источно Сарајево одлазе да освоје бод или три, поклекли су већ у првих 20 минута утакмице против домаће Славије.

Најприје је већ у деветом минуту мрежу Бањалучана начео Бранислав Арсенијевић, да би у 22. један од најискуснијих играча у шампионату Дарко Спалевић "преломио" утакмицу у корист "соколова".

Борац је одиграо лоше изузев првог дијела другог полувремена кад је покушавао да кроз индивидуалне акције првенствено најбољег стријелца Тонија Јовића угрозе гола домаћина, али није било успјеха.

У финишу је Александар Пушара погодио за сигурну побједу Славије и трећи узастопни пораз Борца.

СЛАВИЈА - БОРАЦ 3:0 (2:0)