PL BiH: Pobjede Sarajeva i Širokog, novi poraz Borca!

Široki Brijeg je upisao novu pobjedu u posljednjem susretu 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Na "Pecari" je savladan sarajevski Olimpik rezultatom 2:1 (1:0), ali je meč obilježio promašaj Vagnera Santosa Laga. Fudbaleri Sarajeva savladali su Velež na "Koševu" sa 4:1, dok je banjalučki Borac uknjižio treći uzastopni poraz ove sezone u 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Slavija je bila bolja od Banjalučana rezultatom 3:0.

Fudbal 19.10.2015 | 11:20

Hercegovački tim je već na početku utakmice stigao do prednost golom Brazilca Vagnera Laga nakon što je odlično reagovao glavom na centaršut Mate Pehara.

Mogao je Brazilac u 20. minutu da riješi pitanje pobjednika, ali je promašio prazan gol sa metar udaljenosti od mreže "vukova" - zaista je bilo teže promašiti!

Taj promašaj "vukovi" su naplatili već početkom nastavka, preciznije u 55. minutu preko iskusnog Veldina Muharemovića, koji je postigao pogodak za izjednačenje.

Međutim, Ivan Krstanović je svojim prvim pogotkom ove sezone u 69. minutu ponovo doveo domaćina do novog vođstva, koji do kraja više nije ispuštao, osiguravši šestu pobjedu ove sezone.

S nova tri boda, hercegovački tim koji s klupe predvodi Slaven Musa probio se na diobu treće pozicije na tabeli, dok je klub sa sarajevske "Otoke" ostao na 10. mjestu.

Prve dvije utakmice nedjeljnog programa 12. kola Premijer lige BiH pripala su domaćinu! Sarajevo je sa četiri komada ispratilo Velež (4:1), dok je Borac s tri gola u mrežu prošao u gostima kod Slavije (3:0)

TIm Miodraga Ješića furiozno je krenuo već od samog početka i stvarao, ali i promašivao odlične prilike Harisa Duljevića i Ivana Tatomirovića, ali je odlično intervenisao golman Adnan Bobić.

Velež je došao na "koševo" da se pokuša odbraniti i u svom naumu je uspio do samog finiša prvog poluvremena kad je majstorski s ivice kaznenog prostora pogodio mrežu Krste Velkoski.

U nastavku je u 58. minutu Velkoski bio asistent Almiru Bekiću za dvostruku prednost, da bi Bekić vratio asistenciju, ali ne Makedoncu već Leonu Benku, koji nije imao previše problema da s peterca pogodi mrežu "rođenih".

Bio je to osmi gol hrvatskog napadača u bordo dresu ove sezone.

Mostarski tim je u 82. minutu uspio da postigne počasni gol preko kapitena i nekadašnjeg igrača banjalučkog Borca Darka Maletića, da bi tačku na "poker" golova Ješićeve ekipe i sedmi trijumf stavio Velkoski svojim drugim pogotkom na utakmici.

S nova tri boda, bordo tim dijeli treću poziciju sa Radnikom iz Bijeljine, koji zaostaju tri poena za liderom šampionata tuzlanskom Slobodom.

SARAJEVO - VELEŽ 4:1 (1:0)
/Velkoski 44, 86, Bekić 58, Benko 69 - Maletić 82/

Iako su crveno-plavi najavili da u Istočno Sarajevo odlaze da osvoje bod ili tri, poklekli su već u prvih 20 minuta utakmice protiv domaće Slavije.

Najprije je već u devetom minutu mrežu Banjalučana načeo Branislav Arsenijević, da bi u 22. jedan od najiskusnijih igrača u šampionatu Darko Spalević "prelomio" utakmicu u korist "sokolova".

Borac je odigrao loše izuzev prvog dijela drugog poluvremena kad je pokušavao da kroz individualne akcije prvenstveno najboljeg strijelca Tonija Jovića ugroze gola domaćina, ali nije bilo uspjeha.

U finišu je Aleksandar Pušara pogodio za sigurnu pobjedu Slavije i treći uzastopni poraz Borca.

SLAVIJA - BORAC 3:0 (2:0)