ШПА: Атлетико сигуран, Билбау само бод пред Партизан!

Фудбалери Атлетик Билбаа ремизирали су су Депортивом 2:2 (1:0) у Ла Коруњи, у претпоследњем мечу осмог кола Примере. Фудбалери Атлетико Мадрида савладали су Реал Сосиједад 2:0 (1:0) и прекинули низ од две меча без победе. Српски фудбалер Стефан Шћеповић учествовао је са два гола у убедљивој победи Хетафеа у Примери.

Фудбал 19.10.2015 | 10:40

Баксијски клуб је испустио два гола предности на Ријасору у последњих десет минута и остао без друге узастопне победе.

Инаки Вилијамс у 30. и Ариц Адурис у 63. минуту су донели предност Билбау, али су Лукас Перес Мартинес и Алехандро Арибас у завршници спасили бод за Депортиво.

Билбао је остао на 14. месту Примере са свега осам бодова из исто толико мечева, док је Депортиво на неочекиваној шестој позицији са 13.

Атлетик у четвртак гостује Партизану (19х) у трећем колу Лиге Европе, у дербију групе Л коју са две победе предводе црно-бели. Баски имају по победу и пораз.

Пети тријумф у Примери тиму Дијега Симеонеа донели су погоци сјајног Антоана Гризмана у првом полувремену и Јаника Фереира-Караска у надокнади времена.

Домаћион је меч на Аноети завршио са два играча мање, прво је Дијего Рејес у року од 60 секунди добио по жути картон због фаула и неспортског понашања, а потом је у року од једног минута у надокнади две опомене добио и резервиста Жонатас.

Атлетико је трећом победом у последњих пет кола стигао до деобе четврте позиције са до овог кола лидером Виљареалом, а заостају по два бода за Реалом, Барселоном и Селтом, који су на деоби прве три позиције.

Реал Сосиједад је поражен друго коло у низу, а четврти пут у последњих шест кола, па је екипа Дејвида Мојеса остала на само шест бодова, на корак од зоне испадања.

Атлетико у следећем колу у дербију дочекује Валенсију, док Реал Сосиједад гостује конкуренту у борби за опстанак Левантеу.

Тим из предграђа Мадрида разбио је Лас Палмас 4:0 (2:0) у осмом колу шпанског првенства.

Шћеповић је шансу добио као резетвиста у 78. минуту, те у 86. и 93. стигао до свог трећег поготка у сезони.

Хетафе је меч решио већ у првих 11 минута погоцима Родригеса и Сарабије, а гости су последњих десет минута имали и играча мање због искључењ Кулија.

Домаћин је другом победом у последња три кола напредовао до 11. позиције у Примери са десет бодова, док је Лас Палмас остао претпоследњи трећим узастопним поразом.

Хетафе у следећем колу гостује Севиљи, док Лас Палмас чека Виљареал.