ŠPA: Atletiko siguran, Bilbau samo bod pred Partizan!

Fudbaleri Atletik Bilbaa remizirali su su Deportivom 2:2 (1:0) u La Korunji, u pretposlednjem meču osmog kola Primere. Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Real Sosijedad 2:0 (1:0) i prekinuli niz od dve meča bez pobede. Srpski fudbaler Stefan Šćepović učestvovao je sa dva gola u ubedljivoj pobedi Hetafea u Primeri.

Fudbal 19.10.2015 | 10:40

Baksijski klub je ispustio dva gola prednosti na Rijasoru u poslednjih deset minuta i ostao bez druge uzastopne pobede.

Inaki Vilijams u 30. i Aric Aduris u 63. minutu su doneli prednost Bilbau, ali su Lukas Peres Martines i Alehandro Aribas u završnici spasili bod za Deportivo.

Bilbao je ostao na 14. mestu Primere sa svega osam bodova iz isto toliko mečeva, dok je Deportivo na neočekivanoj šestoj poziciji sa 13.

Atletik u četvrtak gostuje Partizanu (19h) u trećem kolu Lige Evrope, u derbiju grupe L koju sa dve pobede predvode crno-beli. Baski imaju po pobedu i poraz.

Peti trijumf u Primeri timu Dijega Simeonea doneli su pogoci sjajnog Antoana Grizmana u prvom poluvremenu i Janika Fereira-Karaska u nadoknadi vremena.

Domaćion je meč na Anoeti završio sa dva igrača manje, prvo je Dijego Rejes u roku od 60 sekundi dobio po žuti karton zbog faula i nesportskog ponašanja, a potom je u roku od jednog minuta u nadoknadi dve opomene dobio i rezervista Žonatas.

Atletiko je trećom pobedom u poslednjih pet kola stigao do deobe četvrte pozicije sa do ovog kola liderom Viljarealom, a zaostaju po dva boda za Realom, Barselonom i Seltom, koji su na deobi prve tri pozicije.

Real Sosijedad je poražen drugo kolo u nizu, a četvrti put u poslednjih šest kola, pa je ekipa Dejvida Mojesa ostala na samo šest bodova, na korak od zone ispadanja.

Atletiko u sledećem kolu u derbiju dočekuje Valensiju, dok Real Sosijedad gostuje konkurentu u borbi za opstanak Levanteu.

Tim iz predgrađa Madrida razbio je Las Palmas 4:0 (2:0) u osmom kolu španskog prvenstva.

Šćepović je šansu dobio kao rezetvista u 78. minutu, te u 86. i 93. stigao do svog trećeg pogotka u sezoni.

Hetafe je meč rešio već u prvih 11 minuta pogocima Rodrigesa i Sarabije, a gosti su poslednjih deset minuta imali i igrača manje zbog isključenj Kulija.

Domaćin je drugom pobedom u poslednja tri kola napredovao do 11. pozicije u Primeri sa deset bodova, dok je Las Palmas ostao pretposlednji trećim uzastopnim porazom.

Hetafe u sledećem kolu gostuje Sevilji, dok Las Palmas čeka Viljareal.