ИТА: ''Нула'' на Меаци, Наполи добио лидера, СМС није спасао Лацио

Фудбалери Интера и Јувентуса ремизирали су 0:0 у "Дербију Италије" у осмом колу Серије А. Фудбалери Наполија савладали су Фиорентину 2:1, у једном од дербија осмог кола Серије А.

Фудбал 19.10.2015 | 10:20

Иако је Стеван Јоветић био веома расположен на почетку меча, "Стара дама" је показала више од ривала.

Ипак, оба тима су имала тек по једну праву шансу, Марцело Брозовић за Интер, а Сами Кедира за Јувентус су погодили по стативу.

Овај реми више одговора Интеру који је остао у горњем делу табеле са 17 бодова, колико има и Рома, једним мање од лидера Фиорентине.

Јувентус је остао у доњем делу табеле, са тек две победе у првих осам кола има девет бодова на 14 позицији.

Интер у следећем колу гостује Палерму на Сицилији, док Јуве дочекује Аталанту у Торину.

Наполитанци су лидера првенства савладали погоцима Лоренца Инсињеа и Гонсала Игуаина, док је Никола Калинић у међувремену поравнао резултат.

Лацио је поражен 2:1 у Сасуолу, Ђеноа је надиграла Кјево 3:2 голом у 93. минуту, Сампдорија је изгубила у Фрозинонеу 2:0, Аталанта је убедљиво савладала Карпи 3:0, док су Верона и Удинезе играли 1:1.

Коло ће од 20:45 да затвори "Дерби Италије", окршај Интера и Јувентуса. "Неразури" би победом преузели прво место, а "Стара дама" би се вратила у борби за титулу.

У одличном дербију на Сан Паолу Наполи је остварио трећу узастопну победу, те окончао тријумфални низ лидера Фиорентине чиме се укључио у борбу за титулу.

Наполитанци су повели у првом минуту другог полувремена када је Марек Хамшик пронашао Инсињеа. У 73. минуту гости стижу до поравнања акцијом Јосипа Иличића и Калинића, али само два минута касније резервиста Дриес Мертенс упошљава Игуаина који враћа вођство Наполији и доноси победу.

Лацио је потпуно надигран у Сасуолу који је прекино серију од два меча без победе. Домаћин је повео већ у седмом минуту голом Дименика Берардија из пенала који је направио Сенад Лулић.

Пола сата пре краја Симоне Мисироли дуплира вођство, а Римљани до краја само успевају да ублаже пораз преко Фелипеа Андерсона. Млади српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић одиграо је сјајан меч, имао је две одличне гол шансе, другу у надокнади времена, али га је оба пута зауставио голман Сасуола. Цео меч је одгирао и Душан Баста.

Меч дана одигран је у Ђенови где је домаћа Ђеноа преокренула после вођства Кјева у првом минуту, а потом након изједначења гостију стигла до победе у другом минуту надокнаде, поготком Панајотиса Тахцидиса, који је ушао у игру само четири минута раније.

Српски фудбалери Дарко Лазовић из Ђеное и Иван Радовановић из Кјева су са клупа за резервне игрече гледали меч. Међу резервама су отали још голман Жељко Бркић, који је тако избегао три примљена гола Карпија у Бергаму, те Бошко Јанковић, у ремију Вероне са Удинезеом.