ITA: ''Nula'' na Meaci, Napoli dobio lidera, SMS nije spasao Lacio

Fudbaleri Intera i Juventusa remizirali su 0:0 u "Derbiju Italije" u osmom kolu Serije A. Fudbaleri Napolija savladali su Fiorentinu 2:1, u jednom od derbija osmog kola Serije A.

Fudbal 19.10.2015 | 10:20

Iako je Stevan Jovetić bio veoma raspoložen na početku meča, "Stara dama" je pokazala više od rivala.

Ipak, oba tima su imala tek po jednu pravu šansu, Marcelo Brozović za Inter, a Sami Kedira za Juventus su pogodili po stativu.

Ovaj remi više odgovora Interu koji je ostao u gornjem delu tabele sa 17 bodova, koliko ima i Roma, jednim manje od lidera Fiorentine.

Juventus je ostao u donjem delu tabele, sa tek dve pobede u prvih osam kola ima devet bodova na 14 poziciji.

Inter u sledećem kolu gostuje Palermu na Siciliji, dok Juve dočekuje Atalantu u Torinu.

Napolitanci su lidera prvenstva savladali pogocima Lorenca Insinjea i Gonsala Iguaina, dok je Nikola Kalinić u međuvremenu poravnao rezultat.

Lacio je poražen 2:1 u Sasuolu, Đenoa je nadigrala Kjevo 3:2 golom u 93. minutu, Sampdorija je izgubila u Frozinoneu 2:0, Atalanta je ubedljivo savladala Karpi 3:0, dok su Verona i Udineze igrali 1:1.

Kolo će od 20:45 da zatvori "Derbi Italije", okršaj Intera i Juventusa. "Nerazuri" bi pobedom preuzeli prvo mesto, a "Stara dama" bi se vratila u borbi za titulu.

U odličnom derbiju na San Paolu Napoli je ostvario treću uzastopnu pobedu, te okončao trijumfalni niz lidera Fiorentine čime se uključio u borbu za titulu.

Napolitanci su poveli u prvom minutu drugog poluvremena kada je Marek Hamšik pronašao Insinjea. U 73. minutu gosti stižu do poravnanja akcijom Josipa Iličića i Kalinića, ali samo dva minuta kasnije rezervista Dries Mertens upošljava Iguaina koji vraća vođstvo Napoliji i donosi pobedu.

Lacio je potpuno nadigran u Sasuolu koji je prekino seriju od dva meča bez pobede. Domaćin je poveo već u sedmom minutu golom Dimenika Berardija iz penala koji je napravio Senad Lulić.

Pola sata pre kraja Simone Misiroli duplira vođstvo, a Rimljani do kraja samo uspevaju da ublaže poraz preko Felipea Andersona. Mladi srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić odigrao je sjajan meč, imao je dve odlične gol šanse, drugu u nadoknadi vremena, ali ga je oba puta zaustavio golman Sasuola. Ceo meč je odgirao i Dušan Basta.

Meč dana odigran je u Đenovi gde je domaća Đenoa preokrenula posle vođstva Kjeva u prvom minutu, a potom nakon izjednačenja gostiju stigla do pobede u drugom minutu nadoknade, pogotkom Panajotisa Tahcidisa, koji je ušao u igru samo četiri minuta ranije.

Srpski fudbaleri Darko Lazović iz Đenoe i Ivan Radovanović iz Kjeva su sa klupa za rezervne igreče gledali meč. Među rezervama su otali još golman Željko Brkić, koji je tako izbegao tri primljena gola Karpija u Bergamu, te Boško Janković, u remiju Verone sa Udinezeom.