ФРА: Марсеј наставља да тоне, Ница у серији!

Фудбалери Олимпик Марсеја опет су остали без победе, док је Ница била убедљива у десетом колу Лиге 1.

Фудбал 19.10.2015 | 10:04

Олимпик је играо само 1:1 са Лоријеном на Велодрому, иако је први стигао до гола.

Ница је предвођена Хатемом Бен Арфом са 4:1 прегазила Рен у гостима, док су бодове победили још Бордо и Монпеље дуелом без голова.

Марсеј је до вођства против Лоријена стигао голом Батшауија из пенала у 21. минуту, али крајем полувремена поравнава Муканђо, на асистенцију Белугуа који је скривио пенал.

Домаћин је имао 20 шутева на овом мечу, али је остао без победе и после шестог кола у низу, те пао на 16. позицију са само девет бодова. Лоријен је остао у горњем делу табеле, девети је са 15 бодова, уз тек један пораза у последњих пет кола.

Ница је прегазила Рен за четврти узастопни тријуф. Стрелци су били Бодмер, Бен Афра, Траоре и Бенрахма, док је Гросицки ублажио дебакл домаћина два минута пре краја.

Сјајним резултатима у последњих месец дана Ница је напредовала до пете позиције, док је Рен петим колом у низу без тријумфа пао на седму.

Бордо није успео да пробије бункер Монпељеа који није ниједном шутирао у оквир гола Жиронцинаца. Оба тима су остала на по једној победи у последњих пет кола и доњем делу табеле.