FRA: Marsej nastavlja da tone, Nica u seriji!

Fudbaleri Olimpik Marseja opet su ostali bez pobede, dok je Nica bila ubedljiva u desetom kolu Lige 1.

Fudbal 19.10.2015 | 10:04

Olimpik je igrao samo 1:1 sa Lorijenom na Velodromu, iako je prvi stigao do gola.

Nica je predvođena Hatemom Ben Arfom sa 4:1 pregazila Ren u gostima, dok su bodove pobedili još Bordo i Monpelje duelom bez golova.

Marsej je do vođstva protiv Lorijena stigao golom Batšauija iz penala u 21. minutu, ali krajem poluvremena poravnava Mukanđo, na asistenciju Belugua koji je skrivio penal.

Domaćin je imao 20 šuteva na ovom meču, ali je ostao bez pobede i posle šestog kola u nizu, te pao na 16. poziciju sa samo devet bodova. Lorijen je ostao u gornjem delu tabele, deveti je sa 15 bodova, uz tek jedan poraza u poslednjih pet kola.

Nica je pregazila Ren za četvrti uzastopni trijuf. Strelci su bili Bodmer, Ben Afra, Traore i Benrahma, dok je Grosicki ublažio debakl domaćina dva minuta pre kraja.

Sjajnim rezultatima u poslednjih mesec dana Nica je napredovala do pete pozicije, dok je Ren petim kolom u nizu bez trijumfa pao na sedmu.

Bordo nije uspeo da probije bunker Monpeljea koji nije nijednom šutirao u okvir gola Žironcinaca. Oba tima su ostala na po jednoj pobedi u poslednjih pet kola i donjem delu tabele.