ФРА: Златан изрешетао Бастију! ПСЖ на +5!

Фудбалери Пари Сен Жермена победили су Бастију са 2:0 у оквиру десетог кола Лиге 1, а јунак тог тријумфа био је Златан Ибрахимовић.

Фудбал 18.10.2015 | 11:20

Најбољи фудбалер ’Светаца’ постигао је оба гола у тој победи – у 72. и 83. минуту и шампиону Француске донео осму победу ове сезоне у домаћем првенству.

Ибрахимовић је први гол дао на асистенцију Единсона Каванија, пошто су њих двојица сами истрчали пред голмана домаћег тима.

Уругвајац се није одлучио да сам шутира, иако је из те позиције могао да покуша, већ је додао лопту шведском фудбалеру, који је рутински шутнуо лопту, а она прошла између двојице играча Бастије.

На други гол се чекало десетак минута, а тада је Ибрахимовићу асистент био Серж Орије.

Пари Сен Жермен сада на челу Лиге 1 има 26 бодова, пет више од Анжеа и Каена, који имају по утакмицу мање. Бастија је на 14. месту са десет бодова.

Анже и Каен су неколико сати касније наставили да прате актуелног шампиона новим тријумфима. Анже је победио Тулуз са 2:1 на гостовању, исто као и Каен, који је са 1:0 био бољи од Ремса.

У Тулузу, Анже је дошао до тријумфа после преокрета, пошто је домаћи тим водио голом Оскара Треха од 24. минута, али је Чеик Ндоје изједначио само три минута касније, а Абдул Камара поставио коначан резултат већ у 33. минуту.

Александар Пешић је ушао у игру у 82. минуту за Тулуз, уместо Треха, а Павле Нинков је остао на клупи.

Тријумф Каену донео је Жилијен Фере у 74. минуту и свом тиму тако донео седму победу ове сезоне.

У осталим суботњим утакмицама, Сент Етјен је победио Ажаксјо са 2:0, Нант је славио против Троје са 3:0, док су Генган и Лил играли 1:1.