FRA: Zlatan izrešetao Bastiju! PSŽ na +5!

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Bastiju sa 2:0 u okviru desetog kola Lige 1, a junak tog trijumfa bio je Zlatan Ibrahimović.

Fudbal 18.10.2015 | 11:20

Najbolji fudbaler ’Svetaca’ postigao je oba gola u toj pobedi – u 72. i 83. minutu i šampionu Francuske doneo osmu pobedu ove sezone u domaćem prvenstvu.

Ibrahimović je prvi gol dao na asistenciju Edinsona Kavanija, pošto su njih dvojica sami istrčali pred golmana domaćeg tima.

Urugvajac se nije odlučio da sam šutira, iako je iz te pozicije mogao da pokuša, već je dodao loptu švedskom fudbaleru, koji je rutinski šutnuo loptu, a ona prošla između dvojice igrača Bastije.

Na drugi gol se čekalo desetak minuta, a tada je Ibrahimoviću asistent bio Serž Orije.

Pari Sen Žermen sada na čelu Lige 1 ima 26 bodova, pet više od Anžea i Kaena, koji imaju po utakmicu manje. Bastija je na 14. mestu sa deset bodova.

Anže i Kaen su nekoliko sati kasnije nastavili da prate aktuelnog šampiona novim trijumfima. Anže je pobedio Tuluz sa 2:1 na gostovanju, isto kao i Kaen, koji je sa 1:0 bio bolji od Remsa.

U Tuluzu, Anže je došao do trijumfa posle preokreta, pošto je domaći tim vodio golom Oskara Treha od 24. minuta, ali je Čeik Ndoje izjednačio samo tri minuta kasnije, a Abdul Kamara postavio konačan rezultat već u 33. minutu.

Aleksandar Pešić je ušao u igru u 82. minutu za Tuluz, umesto Treha, a Pavle Ninkov je ostao na klupi.

Trijumf Kaenu doneo je Žilijen Fere u 74. minutu i svom timu tako doneo sedmu pobedu ove sezone.

U ostalim subotnjim utakmicama, Sent Etjen je pobedio Ažaksjo sa 2:0, Nant je slavio protiv Troje sa 3:0, dok su Gengan i Lil igrali 1:1.