ШПА: Сигурни Реал, Барса, Валенсија, нови кикс Севиље!

Лионел уживао: Нејмар са четири гола стигао Месија, Клајверта и Етоа! Фудбалери Еибара и Севиље одиграли су нерешено 1:1 у утакмици осмог кола шпанске Примере, док је Барселона уз четири гола Нејмара савладала Рајо Ваљекано са 5:2.

Фудбал 18.10.2015 | 10:40

Еибар је повео голом Борхе Бастона у осмом минуту, да би реми Севиљи и коначан резултат поставио Кевин Гамеиро у 71. Еибар је после овог ремија избио, макар до недеље, на шесто место Примере са 13 бодова, док је Севиља 10. са девет.

Барселона је наставила да игра без повређених Инијесте и Месија, који су могли да са трибина "Камп Ноу" уживају у симултанки Нејмара, четвороструког стрелца. Бразилац је после два пенала постигао два гола из игре, један захваљујући асистенцији Суареза, коме је узвратио на идентичан начин у 77. минуту за пети погодак Барсе. Пред крај су гости ублажили пораз, а Каталонци су изједначени са Реалом на врху табеле, велики ривали имају по 18 бодова.

Нејмар је иначе постао четврти играч Барселоне који је у овом веку постигао четири гола на једној утакмици Примере, после Лионела Месија, Патрика Клајверта и Самјуела Етоа.