ŠPA: Sigurni Real, Barsa, Valensija, novi kiks Sevilje!

Lionel uživao: Nejmar sa četiri gola stigao Mesija, Klajverta i Etoa! Fudbaleri Eibara i Sevilje odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici osmog kola španske Primere, dok je Barselona uz četiri gola Nejmara savladala Rajo Valjekano sa 5:2.

Fudbal 18.10.2015 | 10:40

Eibar je poveo golom Borhe Bastona u osmom minutu, da bi remi Sevilji i konačan rezultat postavio Kevin Gameiro u 71. Eibar je posle ovog remija izbio, makar do nedelje, na šesto mesto Primere sa 13 bodova, dok je Sevilja 10. sa devet.

Barselona je nastavila da igra bez povređenih Inijeste i Mesija, koji su mogli da sa tribina "Kamp Nou" uživaju u simultanki Nejmara, četvorostrukog strelca. Brazilac je posle dva penala postigao dva gola iz igre, jedan zahvaljujući asistenciji Suareza, kome je uzvratio na identičan način u 77. minutu za peti pogodak Barse. Pred kraj su gosti ublažili poraz, a Katalonci su izjednačeni sa Realom na vrhu tabele, veliki rivali imaju po 18 bodova.

Nejmar je inače postao četvrti igrač Barselone koji je u ovom veku postigao četiri gola na jednoj utakmici Primere, posle Lionela Mesija, Patrika Klajverta i Samjuela Etoa.