ИТА: Миха опет без побједе, Де Росијев гол у 500. мечу за Рому!

Фудбалери Роме савладали су Емполи са 3:1 на старту осмог кола Серије А, а дуел на "Олимпику" протекао је у знаку Данијелеа де Росија. Са друге стране, Торино је узео бод Милану Синише Михајловића (1:1).

Фудбал 18.10.2015 | 09:40

Легендарни италијански везиста уписао је 500. наступ у дресу римског клуба, а велики јубилеј прославио је голом и победом.

Готово ништа се није дешавало у првом полувремену, да би у 56. минуту Миралем Пјанић по ко зна који пут демонстрирао да је мајстор за слободњаке и довео "вучицу" у вођство.

Милану Синише Михајловића никако не успева да се врати на стазе старе славе, па је и на гостовању Торину освојен тек бод. Иако је улазак Баке у 55. минуту био пун погодак због гола који је овај нападач постигао, снови о победи брзо су се распршили.

Басели је изједначио, а Милан је трећи узастопни меч у Серији А завршио без победе, захваљујући чему је остао на 11. месту пред недељне мечеве лиге. Торино је најавио борбу за Европу, пошто је пети са два бода више од Наполија, који у недељу гостује лидерској Фјорентини.