ПЛ: Арсенал се мучио, па растјерао ''Стршљенове''!

Екипа Арсенала савладала је Вотфорд у гостима 3:0 (0:0) у последњем суботњем мечу деветог кола Премијер лиге.

Фудбал 18.10.2015 | 09:00

'Тобџије' су тако стигле до четвртог тријумфа у последњих пет сусрета у националном шампиона, па се сада налазе на другом месту на табели са 19 бодова, док су 'Стршљенови' 14. са девет мање.

Иако је био далеко бољи ривал у већем току сусрета, тим из Лондона није успевао да савлада Еурелија Гомеса све до 62. минута.

Међутим, од тог тренутка екипа домаћина се тотално распала, а Арсенал је рутински привео дуел крају и у потпуности рутински славио.

Стрелац водећег поготка био је у последњих неколико недеља сјајни Алексис Санчес, када је добро пратио продор Месута Езила и, после старта дефанзивца Вотфорда, од ближу стативу довео свој тим у вођство.

Само шест минута касније Оливије Жиру је дуплирао предност и најавио лагану победу. Езил је одбијену лопту вратио на петерац, одакле Французу није било превише тешко да погоди мрежу.

Наставио је тим са Емирејтса са нападима, да би коначан резултат сусрета поставио Арон Рамзи, после лепог продора и правовремене асистенције Ектора Белерина.

На отварању кола, Ливерпул је предвођен Јиргеном Клопом одиграо меч без голова на гостовању Тотенхему, док су дуеле игране у традиционалном поподневном термину обележили клубови из Манчестера и Вест Хем.

У недељу се састају Њукасл Јунајтед и Норич Сити, а последњи меч кола заказан је у понедељак од 21 час када ће Свонси дочекати Стоук Сити.