PL: Arsenal se mučio, pa rastjerao ''Stršljenove''!

Ekipa Arsenala savladala je Votford u gostima 3:0 (0:0) u poslednjem subotnjem meču devetog kola Premijer lige.

Fudbal 18.10.2015 | 09:00

'Tobdžije' su tako stigle do četvrtog trijumfa u poslednjih pet susreta u nacionalnom šampiona, pa se sada nalaze na drugom mestu na tabeli sa 19 bodova, dok su 'Stršljenovi' 14. sa devet manje.

Iako je bio daleko bolji rival u većem toku susreta, tim iz Londona nije uspevao da savlada Eurelija Gomesa sve do 62. minuta.

Međutim, od tog trenutka ekipa domaćina se totalno raspala, a Arsenal je rutinski priveo duel kraju i u potpunosti rutinski slavio.

Strelac vodećeg pogotka bio je u poslednjih nekoliko nedelja sjajni Aleksis Sančes, kada je dobro pratio prodor Mesuta Ezila i, posle starta defanzivca Votforda, od bližu stativu doveo svoj tim u vođstvo.

Samo šest minuta kasnije Olivije Žiru je duplirao prednost i najavio laganu pobedu. Ezil je odbijenu loptu vratio na peterac, odakle Francuzu nije bilo previše teško da pogodi mrežu.

Nastavio je tim sa Emirejtsa sa napadima, da bi konačan rezultat susreta postavio Aron Ramzi, posle lepog prodora i pravovremene asistencije Ektora Belerina.

Na otvaranju kola, Liverpul je predvođen Jirgenom Klopom odigrao meč bez golova na gostovanju Totenhemu, dok su duele igrane u tradicionalnom popodnevnom terminu obeležili klubovi iz Mančestera i Vest Hem.

U nedelju se sastaju Njukasl Junajted i Norič Siti, a poslednji meč kola zakazan je u ponedeljak od 21 čas kada će Svonsi dočekati Stouk Siti.