СЛС: Звезда лагано на Бањици, Вожа изгубила код куће!

Фудбалери Црвене звезде остварили су десету узастопну победу у Суперлиги рутинским тријумфом над Радом 3:0 (1:0) на Бањици. Фудбалери Радничког савладали су Војводину 2:0 (0:0) у Новом Саду, у другом мечу 14. кола Суперлиге Србије.

Фудбал 17.10.2015 | 18:40

Црвено-бели су повели евроголом Марка Грујића у 40. минуту, да би домаћина дотукли у финишу меча погоцима Михајла Ристића и Александра Катаија, а након искључења везисте рада Немање Видића.

Звезда сада има чак 14 бодова више од актуелног шампиона Партизана, уз меч мање, који ће играти против Војводине 21. октобра.

Црвено-бели су без проблема остварили десету узастопну победу, на првом гостовању на Бањици после пет година. Једини проблем за Звезду на стадиону Краљ Петар И био је голман Рада Милош Будаковић, који је фантастично бранио.

Од првог минута чувар мреже "грађевинара" је обуздавао шутеве гостију, претили су Вијеира, Грујић, Катаи, али се мрежа није затресла. Коначно, пет минута пре полувремена Грујић фантастичним ударцем са 40 метара успева да савлада Будаковића и тиме вероватно преломи меч.

Иако је Рад успео неколико пута да запрети Звезди, најозбиљније преко Денића у 25. минуту, Дамир Кахриман није имао превише посла против нападача домаћина.

С друге стране, доминацијом на средини терена црвено-бели су лако контролисали ритам меча па се само чекао нови гол који би га дефинитивно решио.

Што због одличног Будаковића, што због неозбиљности Катаија у завршници Рад је дуго одолевао, чак и након искључења Видића због другог жутог картона у 65. минуту.

Ипак, домаћин се потпуно предао два минута пре краја што користи Ристић и уз помоћ сјајне асистенције Катаија потврђује тријумф. У надокнади времена кључни играч Звезде успева и сам да затресе мрежу за коначних 3:0.

Звезда у следећем мечу игра заусталу утакмицу 13. кола, дочекује новосадску Војводину у великом дербију 21. октобра. Рад у следећем колу путује у Ниш.

Тим из Ниша до велика три бода стигао је погоцима Марјановића и Ђурићковића из пенала у последњих 20-ак минута утакмице.

Новосађани су доживели трећи пораз у последњих пет кола, док је Раднички забележио другу узастопну победу.

Нишлије су тренутно четврте у Суперлиги са 22 бода, док је Војводина пала на седму позицију са два мање.

Раднички у следећем колу дочекује београдски Рад, док Војводина у среду гостује непораженом лидеру Црвеној звезди.