SLS: Zvezda lagano na Banjici, Voža izgubila kod kuće!

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su desetu uzastopnu pobedu u Superligi rutinskim trijumfom nad Radom 3:0 (1:0) na Banjici. Fudbaleri Radničkog savladali su Vojvodinu 2:0 (0:0) u Novom Sadu, u drugom meču 14. kola Superlige Srbije.

Fudbal 17.10.2015 | 18:40

Crveno-beli su poveli evrogolom Marka Grujića u 40. minutu, da bi domaćina dotukli u finišu meča pogocima Mihajla Ristića i Aleksandra Kataija, a nakon isključenja veziste rada Nemanje Vidića.

Zvezda sada ima čak 14 bodova više od aktuelnog šampiona Partizana, uz meč manje, koji će igrati protiv Vojvodine 21. oktobra.

Crveno-beli su bez problema ostvarili desetu uzastopnu pobedu, na prvom gostovanju na Banjici posle pet godina. Jedini problem za Zvezdu na stadionu Kralj Petar I bio je golman Rada Miloš Budaković, koji je fantastično branio.

Od prvog minuta čuvar mreže "građevinara" je obuzdavao šuteve gostiju, pretili su Vijeira, Grujić, Katai, ali se mreža nije zatresla. Konačno, pet minuta pre poluvremena Grujić fantastičnim udarcem sa 40 metara uspeva da savlada Budakovića i time verovatno prelomi meč.

Iako je Rad uspeo nekoliko puta da zapreti Zvezdi, najozbiljnije preko Denića u 25. minutu, Damir Kahriman nije imao previše posla protiv napadača domaćina.

S druge strane, dominacijom na sredini terena crveno-beli su lako kontrolisali ritam meča pa se samo čekao novi gol koji bi ga definitivno rešio.

Što zbog odličnog Budakovića, što zbog neozbiljnosti Kataija u završnici Rad je dugo odolevao, čak i nakon isključenja Vidića zbog drugog žutog kartona u 65. minutu.

Ipak, domaćin se potpuno predao dva minuta pre kraja što koristi Ristić i uz pomoć sjajne asistencije Kataija potvrđuje trijumf. U nadoknadi vremena ključni igrač Zvezde uspeva i sam da zatrese mrežu za konačnih 3:0.

Zvezda u sledećem meču igra zaustalu utakmicu 13. kola, dočekuje novosadsku Vojvodinu u velikom derbiju 21. oktobra. Rad u sledećem kolu putuje u Niš.

Tim iz Niša do velika tri boda stigao je pogocima Marjanovića i Đurićkovića iz penala u poslednjih 20-ak minuta utakmice.

Novosađani su doživeli treći poraz u poslednjih pet kola, dok je Radnički zabeležio drugu uzastopnu pobedu.

Nišlije su trenutno četvrte u Superligi sa 22 boda, dok je Vojvodina pala na sedmu poziciju sa dva manje.

Radnički u sledećem kolu dočekuje beogradski Rad, dok Vojvodina u sredu gostuje neporaženom lideru Crvenoj zvezdi.