СП: Првенац Бразила, Аргентина не умије без Месија!

У ноћи између среде и четвртка одигране су четири утакмице другог кола јужноамеричких квалификација за СП, а у главним улогама били су Аргентина и Бразил.

Фудбал 14.10.2015 | 13:20

Светски вицешампион поново је киксирао после пораза од Еквадора, овога пута одиграли су без голова на гостовању Парагвају.

Аргентинци нису имали решења без повређених Лионела Месија и Серхија Агуера, иако је Карлос Тевес имао зицер средином првог полувремена. У првом делу игре непрецизан је био и Лавеци, па после два кола ’Гаучоси’ имају само један бод.

У седећем колу екипа Тате Мартина играће велики дерби Јужне Америке против највећег ривала Бразила, који је после пораза од Чилеа уписао први тријумф.

’Селесао’ је у Форталези савладао Венецуелу са 3:1, а јунак Бразилаца био је Вилијан, који игра у животној форми. Везиста Челсија постигао је два гола, у првом и 42. минуту, али је Сантос средином другог дела донео неизвесност. Ипак, тријумф Бразилаца оверио је Рикардо Оливеира у 74. минуту.

Карлос Дунга направио је неколико промена и дао прилику дао Филипеу Луису, Маркињошу и Оливеири, који су заменили велике звезде Марсела, Давида Луиза и Хулка.

У преостале две утакмице Уругвај је код куће био убедљив против Колумбије (3:0) головима Година, Ролана и Ернандеса, док је Квадрадо у финишу меча добио црвени картон.

У мечу Перуа и Чилеа виђена је права голеада, а Чилеанци су на крилима феноменалног нападачког двојца уписали и другу победу. ’Црвени’ су повели преко Алексиса Санчеса већ на старту меча, али је Џеферсон Фарфан донео преокрет Перуанцима, постигавши два гола до 36. минута.

Ипак, Куева је средином првог дела игре добио директан црвени картон, а Чилеанци су то искористили већ до полувремена. Варгас је изједначио у 41, да би Алексис три минута касније погодио за 3:2. Тријумф је оверио Варгас у другом полувремену, док је Гереро успео само да га ублажи у последњим минутима утакмице.