SP: Prvenac Brazila, Argentina ne umije bez Mesija!

U noći između srede i četvrtka odigrane su četiri utakmice drugog kola južnoameričkih kvalifikacija za SP, a u glavnim ulogama bili su Argentina i Brazil.

Fudbal 14.10.2015 | 13:20

Svetski vicešampion ponovo je kiksirao posle poraza od Ekvadora, ovoga puta odigrali su bez golova na gostovanju Paragvaju.

Argentinci nisu imali rešenja bez povređenih Lionela Mesija i Serhija Aguera, iako je Karlos Teves imao zicer sredinom prvog poluvremena. U prvom delu igre neprecizan je bio i Laveci, pa posle dva kola ’Gaučosi’ imaju samo jedan bod.

U sedećem kolu ekipa Tate Martina igraće veliki derbi Južne Amerike protiv najvećeg rivala Brazila, koji je posle poraza od Čilea upisao prvi trijumf.

’Selesao’ je u Fortalezi savladao Venecuelu sa 3:1, a junak Brazilaca bio je Vilijan, koji igra u životnoj formi. Vezista Čelsija postigao je dva gola, u prvom i 42. minutu, ali je Santos sredinom drugog dela doneo neizvesnost. Ipak, trijumf Brazilaca overio je Rikardo Oliveira u 74. minutu.

Karlos Dunga napravio je nekoliko promena i dao priliku dao Filipeu Luisu, Markinjošu i Oliveiri, koji su zamenili velike zvezde Marsela, Davida Luiza i Hulka.

U preostale dve utakmice Urugvaj je kod kuće bio ubedljiv protiv Kolumbije (3:0) golovima Godina, Rolana i Ernandesa, dok je Kvadrado u finišu meča dobio crveni karton.

U meču Perua i Čilea viđena je prava goleada, a Čileanci su na krilima fenomenalnog napadačkog dvojca upisali i drugu pobedu. ’Crveni’ su poveli preko Aleksisa Sančesa već na startu meča, ali je Džeferson Farfan doneo preokret Peruancima, postigavši dva gola do 36. minuta.

Ipak, Kueva je sredinom prvog dela igre dobio direktan crveni karton, a Čileanci su to iskoristili već do poluvremena. Vargas je izjednačio u 41, da bi Aleksis tri minuta kasnije pogodio za 3:2. Trijumf je overio Vargas u drugom poluvremenu, dok je Gerero uspeo samo da ga ublaži u poslednjim minutima utakmice.