АБА: Партизан сигуран против Сутјеске!

Друга победа црно-белих у АБА лиги. Аранитовић и Витковац начели, Цветковић дотукао Никшићане.

Кошарка 13.10.2015 | 23:30

Кошаркаши Партизана победом над Сутјеском су ставили тачку на напорних 12 дана, током којих су одиграли пет утакмица у оквиру регионалне лиге 2015/16 и остварили скор 2-3.

У уторак увече против Никшићана, остали су "доследни" досадашњем принципу: порази у гостима, победе у Пиониру. Остаје да се види хоће ли се нешто променити у суботу, када иду у госте Цибони.

Партизан - Сутјеска 75:67 (18:20, 25:12, 13:17, 19:18)!

Александар Цветковић убацио је 21 поен, од тога 11 у последњих пет минута. Уз шест скокова и шест асистенција приде, био је далеко најистакнутији појединац на утакмици.

Петар Аранитовић свих 13 поена је постигао у првом полувремену, а чак 11 од 11. до 14. минута, када је са три тројке и једним кошем после украдене лопте преокренуо резултат и донео црно-белима прво опипљивије вођство - 31:24.

Добра серија у нападу дала је ученицима Пере Божића додатни елан у одбрани, где су агресивношћу предњачили ветеран Чедомир Витковац и Цветковић, мада су велики допринос у том елементу дали и Перовић, Милутиновић, Копривица...

Црно-бели су на полувреме отишли са "плус 11", у 24. минуту имали рекордних 47:32, након чега су попустили и дали шансу Сутјесци да се врати у живот. Гости су били упорни, ниједног тренутка нису потписали предају, али им је фалило и квалитета и свежине.

Омалени Немања Врањеш, са просечно 19 поена у прва четири кола далеко најефикаснији њихов играч, сведен је на само четири поена.

Колико је "кратка" клупа Никшићана, илуструје минутажа одличног бека Николе Павлићевића, који је на клупи провео само 53 секунде.

Партизан је у другом полувремену имао много офанзивних скокова, напада са по два, па и три шута, што му је уз подршку са трибина омогућило да одоли настојањима дебитанта у АБА лиги да уведе меч у неизвесну завршницу.

ПАРТИЗАН: Цветковић 21 (6ск, 6ас), Аранитовић 13, Маринковић 8 (3ас), Петров, Витковац 13 (4ск), Ђумић 4, Копривица 3, Перовић 8, Магдевски, Глишић, Врабац, Милутиновић 5 (5ск).

СУТЈЕСКА: Павлићевић 15 (6ск), Ђуровић, Крушчић 11, Ћаласан 6 (4ск), Мугоша, Албијанић 16, Спасојевић 8 (8ск), Чворовић, Жижић 2, Павић 3, Врањеш 4 (3ск, 4ас, 5укр, 3изг), Шалић 2.

Олимпија - Крка 80:50

ТАБЕЛА: Звезда 4-1, Будућност 4-1, Цедевита 4-1, Олимпија 3-2, Игокеа 3-2, Мега Лекс 3-2, МЗТ 2-3, Сутјеска 2-3, Партизан 2-3, Металац 2-3, Тајфун 2-3, Крка 2-3, Задар 1-4, Цибона 1-4.

ПАРОВИ 6. КОЛА: Задар - Тајфун (петак), Крка - Металац, Цибона - Партизан, Будућност - Цедевита (субота), Звезда - Олимпија, Сутјеска - МЗТ (недеља), Мега - Игокеа (понедељак).