ABA: Partizan siguran protiv Sutjeske!

Druga pobeda crno-belih u ABA ligi. Aranitović i Vitkovac načeli, Cvetković dotukao Nikšićane.

Košarka 13.10.2015 | 23:30

Košarkaši Partizana pobedom nad Sutjeskom su stavili tačku na napornih 12 dana, tokom kojih su odigrali pet utakmica u okviru regionalne lige 2015/16 i ostvarili skor 2-3.

U utorak uveče protiv Nikšićana, ostali su "dosledni" dosadašnjem principu: porazi u gostima, pobede u Pioniru. Ostaje da se vidi hoće li se nešto promeniti u subotu, kada idu u goste Ciboni.

Partizan - Sutjeska 75:67 (18:20, 25:12, 13:17, 19:18)!

Aleksandar Cvetković ubacio je 21 poen, od toga 11 u poslednjih pet minuta. Uz šest skokova i šest asistencija pride, bio je daleko najistaknutiji pojedinac na utakmici.

Petar Aranitović svih 13 poena je postigao u prvom poluvremenu, a čak 11 od 11. do 14. minuta, kada je sa tri trojke i jednim košem posle ukradene lopte preokrenuo rezultat i doneo crno-belima prvo opipljivije vođstvo - 31:24.

Dobra serija u napadu dala je učenicima Pere Božića dodatni elan u odbrani, gde su agresivnošću prednjačili veteran Čedomir Vitkovac i Cvetković, mada su veliki doprinos u tom elementu dali i Perović, Milutinović, Koprivica...

Crno-beli su na poluvreme otišli sa "plus 11", u 24. minutu imali rekordnih 47:32, nakon čega su popustili i dali šansu Sutjesci da se vrati u život. Gosti su bili uporni, nijednog trenutka nisu potpisali predaju, ali im je falilo i kvaliteta i svežine.

Omaleni Nemanja Vranješ, sa prosečno 19 poena u prva četiri kola daleko najefikasniji njihov igrač, sveden je na samo četiri poena.

Koliko je "kratka" klupa Nikšićana, ilustruje minutaža odličnog beka Nikole Pavlićevića, koji je na klupi proveo samo 53 sekunde.

Partizan je u drugom poluvremenu imao mnogo ofanzivnih skokova, napada sa po dva, pa i tri šuta, što mu je uz podršku sa tribina omogućilo da odoli nastojanjima debitanta u ABA ligi da uvede meč u neizvesnu završnicu.

PARTIZAN: Cvetković 21 (6sk, 6as), Aranitović 13, Marinković 8 (3as), Petrov, Vitkovac 13 (4sk), Đumić 4, Koprivica 3, Perović 8, Magdevski, Glišić, Vrabac, Milutinović 5 (5sk).

SUTJESKA: Pavlićević 15 (6sk), Đurović, Kruščić 11, Ćalasan 6 (4sk), Mugoša, Albijanić 16, Spasojević 8 (8sk), Čvorović, Žižić 2, Pavić 3, Vranješ 4 (3sk, 4as, 5ukr, 3izg), Šalić 2.

Olimpija - Krka 80:50

TABELA: Zvezda 4-1, Budućnost 4-1, Cedevita 4-1, Olimpija 3-2, Igokea 3-2, Mega Leks 3-2, MZT 2-3, Sutjeska 2-3, Partizan 2-3, Metalac 2-3, Tajfun 2-3, Krka 2-3, Zadar 1-4, Cibona 1-4.

PAROVI 6. KOLA: Zadar - Tajfun (petak), Krka - Metalac, Cibona - Partizan, Budućnost - Cedevita (subota), Zvezda - Olimpija, Sutjeska - MZT (nedelja), Mega - Igokea (ponedeljak).