АБА: Олимпија у финишу добила Цибону!

Кошаркаши Унион Олимпије савладали су у Загребу екипу Цибоне резултатом 79:75, у мечу четвртог кола АБА лиге.

Кошарка 10.10.2015 | 08:20

Олимпија је тако стигла до друге победе у регионалном такмичењу, док је Цибона забележила и трећи неуспех од почетка АБА лиге.

Словенци су на полувремену имали предност од седам поена, а на крају треће четвртине и +10, али то није било довољно. Цибона је одиграла одличну деоницу и стигла до изједначења (75:75) у последњем минуту.

Међутим, снаге за потпуни преокрет није било – Рајт је четири пута био сигуран са линије слободних бацања за коначну победу.

Управо је амерички кошаркаш био најефикаснији у редовима гостију са 16 поена, уз по 6 скокова и асистенција. По 13 поена убацили су Хроват и Лешић којем су фалиле две ухваћене лопте за дабл-дабл.

Цибони није помогао ни одлични Бериша који је меч завршио са 22 поена. Марко Јагодић-Куриџа је постигао 13, два више од Мавре и Зизића.