АБА: Мега сигурна, Крка боља од Цедевите!

Кошаркаши Мега Лекса победили су МЗТ 82:70 на свом терену у четвртом колу регионалне АБА лиге.

Кошарка 09.10.2015 | 19:40

Крка је направила изнанађење победивши Цедевиту код куће 85:77, а Будућност је без проблема убедљиво победила Задар 78:47.

Од 19 часова су се састали Цибона и Олимпија. У четвртак Црвена звезда је декласирала Тајфун 113:66, а коло у суботу у Лакташима затварају Игокеа и Партизан од 17, односно Сутјеска и Металац од 19 часова.

Мега је забележила другу победу после преокрета у дрогм полувремену. Тим Дејана Милојевића лоше је почео сусрет и убацио само осам поена у првој четвртини, а примила 26. У наставку много боља игра којом је анулирана предност гостију. У трећем периоду игре Мега прелази у вођство и преузима контролу. До прве двоцифрене предност стиже у четвртој четвртини и захваљујући томе без проблема меч приводи крају.

Обе екипе су убациле по 10 тројки, али је Мега мање шутирала ван линије 6.75. За разлику од тога, шут са слободних бацања био је очајан, погођена су само два из десет покушаја.

Самарџиски је био најефикаснији у победничкој екипи са 22 поена и 10 скокова, Ивановић је убацио 11, уз седам асистенција, а исти број поена имали су још Јарамаз и Јанковић који је ухватио и девет лопти.

У гостујућој екипи по 16 поена убацили су Љубичић и Луковић, а један мање додао је Дреновац.

Крка је на свом паркету нанела први пораз Цедевити и забележила другу победу у сезони. Словеначки тим је до победе предводио Стефан Синовец са 19 поена и седам скокова, док је Јуре Лалић додао 16. Најефикаснији у загребачком тиму био је Миро Билан са 14 поена, а Џејкоб Пулен убацио је 12.

Будућност је лако стигла до треће победе над Задром који је наставио са слабим партијама. Најефикаснији у победничком тиму био је Суад Шеховић са 14 поена, док се у тиму Задра, којем је то био трећи пораз истакао Ловре Башић са 12.