АБА: Шок у Љубљани, Мега изгубила у Подгорици!

Кошаркаши Сутјеске изненадили су Олимпију у Љубљани са 61:60 у трећем колу АБА лиге и тако су забележили први тријумф у регионалном такмичењу. Кошаркаши Мега Лекса изгубили су од Будућности у Подгорици са 71:56 у трећем колу АБА лиге.

Кошарка 08.10.2015 | 09:40
АБА: Шок у Љубљани, Мега изгубила у Подгорици!

Херој је био бек Немања Врањеш, који је у последњој секунди погодио флоутер и донео велико славље Никшићанима.

Са друге стране, Олимпија сада остаје на само једној победи.

Сутјеска је водила током највећег дела меча, средином треће четвртине имала је и 13 поена предности, али на пет минута до краја било је 59:50. Међутим, гости су се тада стегли, а Олимпија је повела серијом 10-0 коју је закључио Рајт за вођство 60:59.

Међутим, Врањеш је на већ описани начин погодио и донео победу Никшићанима.

Управо је он био најефикаснији код победника са 18 поена (8-16 из игре), уз 5 скокова, а Павлићевић је убацио 11 поена. За Олимпију је Роналдс Закис постигао 11, Николић 10, а Лапорник и Лешић по 9 поена.

У следећем колу Сутјеска дочекује Металац, док Олимпија игра са Цибоном у Загребу.

Меч ће остати упамћен по огромном броју изгубљених лопти – укупно 51 (Будућност 22, Мега Лекс 29), а домаћи су све време контролисали резултат и без већих проблема дошли су до победе, иако је Мега пришла на -4 почетком последњег периода. Будућност сада има скор 2-1, а Мега је на 1-2.

Најбољи код победника био је Суад Шеховић са 23 поена (8-14 из игре), 9 скокова и 4 украдене лопте, Тадија Драгићевић уписао је 13 поена (4-10 из игре) и 3 асистенције, док је Сеад Шеховић додао 10 поена.

Код Меге је најефикаснији био Тимоти Луваву са 19 поена (5-14 из игре, 6-10 пенали), 5 скокова, 5 украдених и чак 8 изгубљених лопти, Огњен Јарамаз забележио је 17 поена (7-12 из игре) и 4 асистенције, а Никола Јанковић имао је 11 поена и 5 скокова.

У следећем колу Мега дочекује МЗТ, а Будућност такође код куће игра са Задром.

Екипа Дејана Милојевића лоше је почела меч, у првој четвртини имала је чак десет изгубљених лопти, а Будућност је на другој страни била растрчана и лако је долазила до позиција за шут. Те позиције Подгоричани су користили и погодили су седам од првих десет покушаја за три, па је после 13 минута било великих 35:12.

Међутим, далеко од тога да су домаћи блистали, и они су губили много лопти, а стао их је и шут – промашили су 13 узастопних покушаја за три. То је Мега искористила, постепено се враћала у меч и на седам минута до краја успела је да се спусти на четири поена заостатка (55:51).

Ипак, када је требало направити кључни корак за повратак у меч, гости су бирали лоша решења, а Шеховић је на другој страни погодио тројку за Будућност после дужег периода. Уследила је још једна, овога пута Чарапића, за нови одлазак на +10, чиме је меч дефинитивно преломљен.

АБА лига, треће коло:

среда:
Металац – Игокеа 56:74
Олимпија – Сутјеска 60:61
Будућност – Мега Лекс 71:56

уторак:
Задар – Црвена звезда 49:56
Цедевита – Цибона 83:65
Тајфун – Крка 74:51
Партизан – МЗТ 72:69

Табела:
1. Цедевита 3-0
2. Црвена звезда 3-0
3. Будућност 2-1
4. Тајфун 2-1
5. Игокеа 2-1
6. МЗТ 1-2
7. Задар 1-2
8. Партизан 1-2
9. Цибона 1-2
10. Крка 1-2
11. Металац 1-2
12. Сутјеска 1-2
13. Олимпија 1-2
14. Мега Лекс 1-2

Коментари / 0

Оставите коментар