АБА: Игокеа разбила Металац у Ваљеву!

Кошаркаши Металца изгубили су код куће од Игокее са 74:56 у трећем колу АБА лиге.

Кошарка 07.10.2015 | 20:40

После почетне победе над Партизаном, екипа Владимира Ђокића одиграла је два врло лоша меча и доживела је рутинске поразе, од МЗТ-а и сада од Игокее.

Све је било јасно врло брзо – Ваљевцима је за први поен требало седам и по минута, а гости су водили са 13:0. Предност је расла сваким минутом све до 31:11, па је меч решен већ у првом полувремену.

У једном тренутку Металац је спустио разлику на десет, али победа тима Жељка Лукајића ниједног тренутка није долазила у питање.

Милош Коматина био је најбољи у другој победи Игокее са 18 поена (7-9 из игре) и 6 скокова, Вук Радивојевић имао је 16 поена (5-13 из игре), 8 скокова, 7 асистенција, 5 укрдених и 4 изгубљене лопте, а Милош Димић додао је 13 поена и 5 скокова.

За Александровчане је дебитовао и Иван Раденовић, који је остао без поена за 13 минута у игри.

Металац је предводио Томислав Габрић са 16 поена (5-12 из игре), 5 скокова и 4 украдене лопте, ’двоцифрен’ је био и Ракићевић са 11 поена (9ск), а Кутлешић је додао 9 поена и 4 асистенције.

У следећем колу Игокеа дочекује Партизан, док Металац гостује Сутјесци у Никшићу.