БЛ: Бајерн разбио и Борусију, Келн зауставио Шалкеа!

Фудбалери Келна победили су у недељу у гостима екипу Шалкеа са 3:0 у утакмици осмог кола Бундеслиге. Фудбалери минхенског Бајерна потврдили су у великом дербију осмог кола Бундеслиге да су недодирљиви у немачком фудбалу.

Фудбал 04.10.2015 | 21:40

Екипа Пепа Гвардиоле прегазила је највећег ривала Борусију из Дортмунда са 5:1, па после осам кола има максимална 24 бода, седам више од Борусије, уз сјајну гол разлику 28-4.

У великом дербију на ’Алианц арени’ ниједног тренутка се није постављало питање победника. Томас Милер је начео мрежу гостујуће екипе у 26. минуту пошто се сјајно снашао након одличног додавања Боатенга.

Исти играч је девет минута касније дуплирао вођство, овога пута са пенала који је изнудио Тијаго Алкантара. Борусија је до полувремена смањила и деловало је да може да запрети у наставку. Обамејанг је у 36. минуту одлично испратио акцију и погодио на другој стативи, али то је било све од Борусије.

Роберт Левандовски погодио је у наставку у 46. и 58. минуту, а тачку на убедљив тријумф ставио је Марио Геце у 66. минуту.

Веома важан бод у борби за опстанак освојио је Аугсбург на гостовању Леверкузену. Гости су повели аутоголом Лена у 12. минуту, а изједначио је Белараби у 39. минуту. У наставку је Бајер могао до победе, али је Чалханоглу промашио пенал у 71. минуту.

Шалкеу је ово први пораз после четири везане победе, и даље је на трећем месту на табели Бундеслиге са 16 бодова.

На другој страни, Келн је пети са два бода мање.

Келн је повео у 45. минуту голом Ентонија Модестеа који је побегао одбрани домаћих, искористио одлично додавање Битенкура и савладао Фармана. На следећи погодак чекало се све до 80. минута када је Герхарт искористио гужву у казненом простору и потврдио тријумф.

Коначан резултат четири минута касније поставио је Цолер крунисавши још један контранапад Келна. Српски репрезентативац Милош Јојић није био у саставу гостију.

У наредном, деветом колу Келн дочекује Хановер, док Шалке, такође на свом терену, игра против Херте.