ПЛ: Арсенал ''нокаутирао'' Јунајтед, реми Евертона и Ливерпула!

Фудбалери Арсенала убедљиво су савладали Манчестер Јунајтед резултатом 3:0, у недељном мечу осмог кола Премијер лиге. Фудбалери Евертона и Ливерпула ремизирали су трећи пут узастопно у локалном дербију Мерзисајда.

Фудбал 04.10.2015 | 20:40

Арсенал је потпуно декласирао ’Црвене ђаволе’ на свом терену, до тријумфа у којем је блистао Алексис Санчес стигао је погоцима у првих 20 минута меча.

У другој утакмици дана Тотенхем је захваљујући головима Ериксена из слободњака успео да извуче реми против Свонсија у гостима – 2:2.

После овог тријумфа играчи Арсена Венгера попели су се на друго место на табели са 16 бодова, исто колико има и Јунајтед, а два мање од Манчестер Ситија.

Тотенхем и Свонси остали су на истим позицијама – ’Певци’ су осми са 13 бодова, а Велшани три места испод са три бода мање.

Меч на ’Емирејтсу’ није малтене ни почео, а већ је био завршен, пошто су ’Тобџије’ у седмом минуту водили са 2:0. Први напад донео је један од најлепших голова у досадашњем току сезоне – Рамзи је на левој страни пронашао Езила, он је вратио повратну лопту на петерац где је Санчес био бржи од голмана Де Хее и петом је убацио у мрежу.

Гости нису успели да се опораве од шока, а домаћи су извели још једну савршену акцију. Почео је Касорла који је нашао Алесиса, Чилеанац је петом проследио до Езила, а овај до Волкота. Нападач Арсенала ушао је у казнени простор, изломио Дармјана и вратио повратну за немачког репрезентативца који рутински погађа ближи угао.

Потпуни нокаут екипа Луја Ван Гала доживела је 13. минута касније, а упутио га је поново Санчес. Кренуо је са левог бока унутра, некако искобељао лопту и са 16 метара је закуцао у горњи десни угао.

Јунајтед је у деловао потпуно изгубљено, па су Бељерин и Рамзи пропустили одличне шансе да осрамоте противника. Меч је дефинитивно решен у 44. минуту када је Петр Чех скинуо стопостотну шансу Марсијалу.

Други део игре донео нам је јалову иницијативу Манчестера, док се Арсенал одлучио да чува резултат. Обе екипе имале су по једну добру шансу и на крају је остало 3:0.

Свонси је на Либертију повео у 16. минуту преко Андреа Ајуа који је одлично скочио и главом у мрежу проследио центаршут Монтера. Међутим, једанаест минута касније Тотенхем се вратио преко Ериксена – Данац је извео слободан ударац и погодио средину гола који је очајно чувао Фабијански.

То није био крај узбуђењима – четири минута касније нова лопта у мрежи Лориса. После корнера из левог ћошка Кејн је неспретно покушао да избије лопту и закуцао је у горњу мрежу.

Вредан бод гостима донео је Ериксен новим слободним ударцем средином другог полувремена. Поново је погодио голманов угао и поново се чинило да је чувар мреже Свонсија могао боље да реагује.

Меч на Гудисону завршен је 1:1, што је шести пут у последњих седам међусобних сусрета два тима.

У сјајној представи екипе су играле веома отворено, а оба гола су пала после грешака одбрана у завршници првог полувремену.

Ливерпул је повео преко Денија Ингса после корнера Џејмса Милнера у 41. минуту, док је изједначење Евертону донео Ромелу Лукаку у надокнади времена, петим голом у сезони.

Гости су имали још неколико добрих шанси, Тиму Хаурду су претили Ингс и Милнер, док је Симон Мињоле показао своју вештину брањења након удараца Нејсмита, Мекартија, Барклија и Лукакуа.

Евертон је овим ремијем задржао бод више од највећег ривала, шести је са 13 после осам кола, док је Ливерпул десети на табели Премијер лиге.

"Карамеле" у следећем колу очекује још један тежак меч на "Гудисону", дочекује Манчестер Јунајтед, а ништа лакше неће бити ни "редсим", који иду на ноге Тотенхему у Лондон.

Ти мечеви су на програму за две недеље, после репрезентативне паузе у Европи.