Мурињо о измјени Матића: Није понижавање!

Менаџер Челсија Жозе Мурињо истакао је да није желео да казни Немању Матића када га је извео у другом полувремену меча са Саутемптоном.

Фудбал 04.10.2015 | 17:20

Мурињо је увео Матића на почетку другог полувремена, али га је заменио само 28 минута касније када је Челси губио са 3:1.

Многи сматрају да је српски репрезентативац платио цех очајних резултата ’Плаваца’, али је Португалац то негирао.

„Матић се мучи са формом. Убацио сам га јер је Рамиреш имао жути картон. После тога сам морао да убацим Ремија, а нисам желео да вадим Оскара. Волим Матића и његова измена не треба да се схвата као понижавање“, рекао је Мурињо.

’Плавци’ су поражени четврти пут у осмом мечу ове сезоне. Они су примили најмање два гола у седам од последњих осам утакмица у Премијер лиги, што сигурно није карактеристика Мурињових екипа.

Тренутно се налазе на 16. позицији на табели са само четири бода више од Астон Виле која је прва у зони испадања. Енглески медији спекулишу да су се највеће звезде екипе окренуле против Португалца, док је и сам Мурињо признао да му је ово најтежи период у каријери.