Murinjo o izmjeni Matića: Nije ponižavanje!

Menadžer Čelsija Žoze Murinjo istakao je da nije želeo da kazni Nemanju Matića kada ga je izveo u drugom poluvremenu meča sa Sautemptonom.

Fudbal 04.10.2015 | 17:20

Murinjo je uveo Matića na početku drugog poluvremena, ali ga je zamenio samo 28 minuta kasnije kada je Čelsi gubio sa 3:1.

Mnogi smatraju da je srpski reprezentativac platio ceh očajnih rezultata ’Plavaca’, ali je Portugalac to negirao.

„Matić se muči sa formom. Ubacio sam ga jer je Ramireš imao žuti karton. Posle toga sam morao da ubacim Remija, a nisam želeo da vadim Oskara. Volim Matića i njegova izmena ne treba da se shvata kao ponižavanje“, rekao je Murinjo.

’Plavci’ su poraženi četvrti put u osmom meču ove sezone. Oni su primili najmanje dva gola u sedam od poslednjih osam utakmica u Premijer ligi, što sigurno nije karakteristika Murinjovih ekipa.

Trenutno se nalaze na 16. poziciji na tabeli sa samo četiri boda više od Aston Vile koja je prva u zoni ispadanja. Engleski mediji spekulišu da su se najveće zvezde ekipe okrenule protiv Portugalca, dok je i sam Murinjo priznao da mu je ovo najteži period u karijeri.