СЛС: Лука за 9. побједу Звезде заредом, Воша прекинула серију...

Фудбалери Црвене звезде савладали су Спартак 3:2 (2:1) после преокрета у Суботици, у 12. колу Суперлиге Србије. Фудбалери Војводине прекинули су низ од три утакмице без победе пошто су савладали ОФК Београд на свом терену. Последње две суботње утакмице 12. кола Суперлиге Србије завршене су без голова.

Фудбал 03.10.2015 | 23:20

Црвено-бели су до девете узастопне победе стигли иако су губили од шестог минута, а захваљујући поготку резервисте Луке Јовића осам минута пре краја.

Звезда је контролисала ток меча у Суботици, имала је довољно простора за игру на половини домаћина, али је слабом игром у одбрани омогућавала Спартаку да јој потпуно парира.

Управо је слаба реакција гостујуће одбране омогућила Немањи Милићу да донесе неочекивано вођство Спартаку, али Звезда успева да преокрене резултат до полувремена.

Прво је изједначио Марко Грујић сјајним голом искоса са десне стране, да би у шестом минуту надокнаде полувремена, које се одужило због повреде голмана Спартака, Александар Катаи искористио сјајну асистенцију Уга Вијере, а који је претходно покупио лопту после грешке Ковачевића.

Већ на старту другог полувремена Спартак стиже до изједначење, након грешке Петковића сјајан гол постиже Милан Макарић, ударцем са ивице казненог простора.

Уследила је јалова иницијатива Звезде, која ипак стиже до тријумфа у завршници утакмице. Игра није доносила резултат, али је прекид уродио плодом, центаршут Луиса Ибањеса користи Јовић.

Минут пре краја Дамир Кахриман је спасао гол Звезде, зицер је имао Ковачевић, шутирао је главом са петерца, али право у голмана ривала, па није успео да се искупи за грешку из финиша првог дела меча.

Завршницу утакмице обележили су бурни протести домаћина, пре свихтренера Мојсиловића који је био незадовољан појединим одлукама судија.

У следећем колу Звезда игра дерби са новосадском Војводином, док Спартак гостује Радничком у Нишу.

Војводина је још једном одиграла испод очекивања, али је успела да слави аутоголом Николе Игњатијевића у 71. минуту, у мечу 12. кола Суперлиге Србије.

Одлучујући моменат десио се после шута Огњена Ожеговића, лопта је на путу погодила бившег бека Црвене звезде и преварила Стефана Чупића.

Истим резултатом Нови Пазар је на домаћем терену савладао нишки Раднички. Стрелац јединог поготка био је Јасмин Тртовац у шестом минуту који је донео трећу узастопну минималну победу Пазараца на свом терену.

Највише узбуђења виђено је на Бањици, где је Рад имао предност на полувремену (2:1), али је изгубио 2:3 од Борца. Упркос великим финансијским проблемима у клубу, екипа Ненада Лалатовића не посустаје, тако да је тренутно трећа на табели Суперлиге.

Јунак победе на Бањици био је двоструки стрелац за Борац Филип Кнежевић.

На мечевима Јагодина – Вождовац и Младост – Радник нико није постигао гол.

Све четири екипе остале су тако у доњем делу табеле. Јагодина је последња, а Радник претпоследњи. Обе екипе имају по девет бодова, али тим из Сурдулице има нешто бољу гол разлику.

Фудбалери Јагодине и Вождовца одиграли су у суботу без голова у утакмици 12. кола Суперлиге Србије.

Јагодина је наставила са неефикасном игром, а податак да су постигли само један гол у последњих осам утакмица говори да су међу најнефикаснијим екипама Европе.

Екипа из Поморавља последњих 15 минута имала је играча више после искључења Грујића, али није успела да савлада голмана Вождовца Поповића.

Ништа занимљивије није било ни у Лучанима, где су мреже мировале у сусрету Младости и Радник из Сурдулице.

Шампион Партизан има 12 бодова мање од Звезде и ако у понедељак победи Чукарички, избио би на друго место.